REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski18.08.18 (10:52)

Para muzułmanów nie dostanie obywatelstwa w Szwajcarii. Nie chcieli uścisnąć dłoni

Władze Lozanny odmówiły przyjęcia wniosku o nadanie obywatelstwa muzułmańskiemu małżeństwu. Wcześniej kobieta i mężczyzna odmówili podania ręki urzędnikom przeciwnych płci.
flickr.com

Nie było tu poszanowania dla równości płci - argumentował Gregoire Junod, burmistrz Lozanny.

Para muzułmanów uczestniczyła w procedurze od kilku miesięcy. W trakcie spotkań z urzędnikami mężczyzna nie przejawiał ochoty do odpowiadania na pytania zadawane przez kobiety. Podobnie było z kobietą starającą się o szwajcarski paszport. Nie chciała rozmawiać z mężczyznami w urzędzie.

REKLAMA

Czarę goryczy przelała jednak odmowa podania ręki przez muzułmanów. Konserwatywni wyznawcy tej religii uważają, że islam nie zezwala na kontakt fizyczny kobiet i mężczyzn, chyba że należą do bliskiej rodziny.

Władze Lozanny nie ujawniły narodowości pary ani innych jej danych. Ogłoszono za to w oficjalnym komunikacie, że muzułmanie ci nie spełniają kryteriów integracji w Szwajcarii - informuje "The Guardian". Małżeństwo ma teraz 30 dni na ewentualne odwołanie.

Wolność wyznania i przekonań jest zapisana w prawach kantonu Vaud, który obejmuje Lozannę. Praktyka religijna nie może wykraczać poza prawo - podkreślił burmistrz.

Zadowolony z decyzji był również wiceburmistrz Lozanny. Należał on do trzyosobowej komisji, która odmówiła muzułmańskiemu małżeństwu prawa do ubiegania się o obywatelstwo szwajcarskie.

Konstytucja oraz równość kobiet i mężczyzn przeważa nad fanatyzmem - powiedział Pierre-Antoine Hildbrand.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij