Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller05.08.17 (21:54)

Penis pod krzyżem i hasło "Tu jest Polska". Atak na Ewangelików w Białej Piskiej

Wandale zniszczyli elewację kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej. W budynku, poza nabożeństwami, prowadzona jest terapia dla osób niepełnosprawnych.
ks.Marcin Pysz

Nieznani ludzie lub osoba nasmarowali wulgarny rysunek i hasło "tu jest Polska" na budynku należącym do Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu. W związku z tym złożony został wniosek o ściganie i ukaranie sprawców. Szuka ich już miejscowa policja.

Z budynku kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej przy pl. Mickiewicza wandale zerwali tablicę informującą o tym, że w budynku prowadzona jest terapia dla osób potrzebujących przez Ewangelickie Stowarzyszenie Betel w ramach Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej - informuje "Gazeta Piska".

REKLAMA

Do sprawy odniósł się ks. Marcin Pysz, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu. W rozmowie z lokalną gazetą zauważył, że "trudno ocenić w przyzwoitych słowach poziom i zachowanie autorów" tego malunku. Podkreślił też, że w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w zniszczonym budynku mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wyznania, pochodzenia czy światopoglądu.

Wydarzenie to traktujemy jako akt wandalizmu ludzi niedojrzałych - mówi ks. Pysz.

Duchowny w piskiej parafii ewangelickiej służy od 10 lat. Twierdzi, że nigdy wcześniej nie spotkał się z podobnym atakiem i obrazą uczuć religijnych.

Zobacz także: Jezus na Woodstocku. W Kostrzynie nad Odrą trwa "Przystanek Jezus"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij