Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Pijesz colę? Uważaj. Możesz być bezpłodny

33
Podziel się

Jak często pijesz colę? Tym razem nie chodzi o cukier i jego wpływ na twoją wagę. Sprawa jest jednak równie poważna, bo dotyczy życia erotycznego. Picie popularnego napoju powoduje bowiem spore zniszczenia w męskim układzie rozrodczym.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com)

Spożywanie coli wzięli pod lupę naukowcy Copenhagen University Hospital. Do eksperymentu zatrudniono 2554 młodych mężczyzn, których jedynym zadaniem było spożywanie ok. litra napoju gazowanego dziennie - przybliża szczegóły dziennik "The Sun".

Wynik był zatrważający. Badacze dowiedli, że mężczyźni spożywający taką ilość popularnego napoju dziennie produkują ok. 30 proc. nasienia mniej niż osoby, które nie wcale go nie piją. Dziennie organizm wytwarza ok. 56 milionów plemników na mililitr. W przypadku regularnych konsumentów coli jest to zaledwie 35 milionów na mililitr.

Liczba ta mieści się w normie przewidzianej dla zdrowych osób. W połączeniu z innymi czynnikami może jednak spowodować bezpłodność. A to nie koniec złych wieści. Do puli argumentów przeciwko coli dorzucić można wyniki badań prof. Franciszka Łukaszczyka z Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz jego kolegów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dowiedli oni, że regularne picie popularnego napoju może doprowadzić do rozmaitych dysfunkcji związanych z erekcją.

Nie wiadomo na razie, który składnik coli prowadzi do takiej reakcji. Według naukowców kofeina, zawarta również w kawie i herbacie, nie powoduje wcale takich szkód w organizmie mężczyzny. Za obniżenie jakości spermy musi więc odpowiadać inny składnik coli.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

KOMENTARZE
(33)
ślepak
6 lat temu
Chyba coś w tym prawdy jest, piję ciągle Coca Cole mam 40 lat i nadal nie mam dzieci. Zawsze myślałem że brak dzieci spowodowany jest u mnie tym że jestem gejem, ale teraz już wiem że to jest winna Cola Cola
soliter
6 lat temu
piję colę każdego dnia od ponad 40 lat , odkąd w latach 70tych 20 wieku Gierek wprowadził ją na rynek Polski...mam trójkę dzieci z bardzo wysokim IQ.
nick nick
6 lat temu
odkąd wojewódzki reklamuje helene, pije ją bez opamiętania
Derylek
6 lat temu
Przerzucę się na Pepsi :D
pomoc dla glo...
6 lat temu
Doplacac do sprzedazy w Afryce i Azji! Juz!
JaJakoByły
6 lat temu
piłem cole całe życie i mam 3 synów. to jacyś naukowcy bez szkoły
Łukasz40
6 lat temu
Czy ktoś jeszcze pije ten szajs-odrdzewiacz? Chyba tylko skrajne lemingi. Myślałem, że z tego się wyrasta.
Mocny
6 lat temu
Wole Amarene jest lepsza od koli
prawda!
6 lat temu
Majac wiek 20 do 25 lat i wage ok 65-75 kg przy wzroscie 181 cm, regularnie pilem coca cole i od tego straszliwie zaczelo mnie bolec serducho. Od kiedy zaprzestalem pic calkowicie coca cole moje serce zupelnie sie uspokoilo i pracuje z cala normalnoscia, nawet pomimo tego, iz teraz jestem w wieku prawie 40 lat i waze 103 kg.
vfr433
6 lat temu
Kwas ortofosforowy ???
cola
6 lat temu
Też mi nowość, od dawna wiadomo, że cola to dziadostwo, które można pić tylko od czasu do czasu.
Robuch001
6 lat temu
Ja p..ole koka kolę, ja pól litra wypić wolę, a w niej coś jest... co ma wdzięk, smak i moc radości dla starych kości, skołatanego serca oraz dobrego snu.
konradokm
6 lat temu
Może badania sponsorowała fundacja firmy Pepsico.
Jurek
6 lat temu
Może to kwas fosforowy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić