Piłkarz pomagał koledze. Stracił obie nogi

4

Shaun Whiter z angielskiego Newmarket Town był znany wśród lokalnej społeczności jako zdolny piłkarz Soham Town Rangers. Kiedy pomagał koledze zmienić oponę, wjechał w nich samochód.

Piłkarz pomagał koledze. Stracił obie nogi
(Youtube.com)

Kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Samochód wjechał w Shauna Whitera i jego przyjaciela Joey’a Abbsa, mimo że mieli na sobie odblaskowe kamizelki. Mężczyźni zostali przewiezieni w stanie krytycznym do szpitala, gdzie Whiterowi amputowano nogi poniżej kolan.

Rodzina zbiera fundusze na rehabilitację. Na portalu Crowdfunding rozpoczęli zbiórkę 120 tys. funtów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na specjalistyczny sprzęt, który pomoże Whiterowi odzyskać niezależność ruchową.

Chcę podziękować wszystkim członkom mojej rodziny. Gdyby nie oni, nie wiem gdzie bym teraz był - czytamy wypowiedź Shauna Whitera w UNILAD.

*Teraz myśli o wystartowaniu w paraolimpiadzie. *Piłkarz, jak na prawdziwego sportowca przystało, nie poddał się przeciwnościom losu i chce wziąć udział w zawodach w 2020 r. Wypadek nie zmusił go także do przełożenia daty ślubu zaplanowanego na przyszły rok.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić