Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Pilot 747 oddał stery uczniowi i poszedł spać do I klasy

20
Podziel się:

Kapitan boeinga 747 z 305 osobami na pokładzie na dwie godziny oddał stery maszyny w ręce swojego ucznia. Po fali krytyki Pakistan International Airlines zawiesiły pilota.

Pilot 747 oddał stery uczniowi i poszedł spać do I klasy
(Twitter.com/HasanShazia)

*Pilot zaczekał aż samolot osiągnie wysokość przelotową i poszedł spać. *Amir Akhtar Hashmi mógł sobie pozwolić na odrobinę luksusu, bo w pierwszej klasie było tylko 12 osób. Wybrał więc jedno z wolnych miejsc z fotelem rozkładającym się w leżankę. Przykryty kocem przespał kolejne dwie z trwającego ponad 8 godzin lotu z Islamabadu do Londynu. W międzyczasie zauważył go i zrobił mu zdjęcia jeden z pasażerów.

Pasażer z miejsca 1D poskarżył się, że gdy pilot śpi w kabinie I klasy, on nie czuje się bezpiecznie. Wyjaśniono mu, że nad samolotem w kokpicie piecze sprawują dwaj inni członkowie załogi, ale jemu zależało na złożeniu pisemnej skargi - dawn.com cytuje szefową personelu pokładowego lotu PK-785.

Hashmi to doświadczony pilot z wieloma godzinami za sterami dużych odrzutowców. Przez kilka lat był szefem Związku Pakistańskich Pilotów. Jego pierwszym oficerem w czasie feralnego lotu był pilot przechodzący jeszcze szkolenie, Ali Hassan Yazdani. Gdy "nauczyciel" przekazał los samolotu i wszystkich na pokładzie w ręce "ucznia", poczynania młodego obserwował jeszcze jeden uczący się fachu się młody pilot, Mohammad Asad Ali.

Ani Asad Ali on, ani Yazdani nie poinformowali szefów o złamaniu procedur przez kapitana. PIA wstępnie nie chciała prowadzić śledztwa, w końcu ugięła się i zawiesiła Hasmiego - zauważa pakistański serwis.

*Dawn.com zwraca uwagę, że jako lotniczy instruktor, Amir Akhtar Hashmi dostaje dodatkowe pieniądze za pilnowanie szkolących się pilotów. *Kilka lat temu udowodniono mu złamanie procedur podczas długich przelotów nad Atlantykiem, gdzie z kolei nie kładł się spać gdy to było jego obowiązkiem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
adam60
5 lata temu
To właściwie ILE MA GODZIN przelatanych za sterem ??
ja!!!!!!!!!!!...
5 lata temu
i o co ten hałas ? autopilot leciał ,ustawił maszynę i poszedł spać ,a młodzi czuwali gdyby coś nie wiedzieli to zawsze był pod ręką . uczepili się pilota i już
Otaku
5 lata temu
Przecież to nie uczeń liceum tylko szkoły pilotów :\
D.N77
5 lata temu
A co to za filozofia jak samolot sam leci może spać i 4 god....i tak samolot leci sam a młody pilnuję i to wszystko !
beev
5 lata temu
btw, na zjęciu pilot śpi w fotelu klasy biznes, a nie pierwszej. jeśli reszta artykułu jest tak samo wiarygodna, to szacun.
D
5 lata temu
Do E - tak jak mały fiacik rozbił pancerną limuzynę . :) :) :)
fratul
5 lata temu
Przedtem złamał procedurę, bo nie poszedł spać, teraz że poszedł spać, więc statystycznie się wyzerowało, jest więc ok, to po co ten raban
a co, miał wy...
5 lata temu
Czy leci z nami pilot ? Tak, śpi tam z przodu ;)
Pasażer
5 lata temu
A niby gdzie miał spać?w ładowni między bagażami?Co za chora wiocha z komóreczkami byle tylko zaistnieć w sieci bo w normalnym świecie nie potrafią.Pilot musi się wyspać przecież nie poszedł na obiad dwie ulice dalej.Ręce opadają
luk
5 lata temu
na przelotowej leci autopilot....artykuł ponizej dna
ddsd
5 lata temu
Jakiś frajer postanowił złożyć skarge bo może rozgłosu chciał o sobie.
Pawel
5 lata temu
Typowe podejscie tzw.ciapakow do pracy i obowiazkow.
Lonia
5 lata temu
Znowu kłaniają się zasady. Dla wyrozumiałych komentatorów mam pytanie: co zaakceptowaliby sytuację np. w szpitalu gdzie w trakcie nocnego dyżuru lekarz śpi, pielęgniarka pilnuje dyżurki a najbliższa osoba walczy sama o przetrwanie do poranka. Czy też uważacie, że lekarz wyspany lepiej przeprowadzi obchód poranny? Może dla niektórych to coś nowego, ale załogom samolotów linie lotnicze stwarzają b. dogodne warunki odpoczynku (hotele 4 i 5*).
Max
5 lata temu
Oj tam afera, w kabinie było 2 pilotów stażystów i w czym problem? Stażysta jak pełnoprawny pilot na fachu na pewno się znają.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić