Jan Muller| 

Pilot 747 oddał stery uczniowi i poszedł spać do I klasy

28

Kapitan boeinga 747 z 305 osobami na pokładzie na dwie godziny oddał stery maszyny w ręce swojego ucznia. Po fali krytyki Pakistan International Airlines zawiesiły pilota.

Pilot 747 oddał stery uczniowi i poszedł spać do I klasy
(Twitter.com/HasanShazia)

*Pilot zaczekał aż samolot osiągnie wysokość przelotową i poszedł spać. *Amir Akhtar Hashmi mógł sobie pozwolić na odrobinę luksusu, bo w pierwszej klasie było tylko 12 osób. Wybrał więc jedno z wolnych miejsc z fotelem rozkładającym się w leżankę. Przykryty kocem przespał kolejne dwie z trwającego ponad 8 godzin lotu z Islamabadu do Londynu. W międzyczasie zauważył go i zrobił mu zdjęcia jeden z pasażerów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pasażer z miejsca 1D poskarżył się, że gdy pilot śpi w kabinie I klasy, on nie czuje się bezpiecznie. Wyjaśniono mu, że nad samolotem w kokpicie piecze sprawują dwaj inni członkowie załogi, ale jemu zależało na złożeniu pisemnej skargi - dawn.com cytuje szefową personelu pokładowego lotu PK-785.

Hashmi to doświadczony pilot z wieloma godzinami za sterami dużych odrzutowców. Przez kilka lat był szefem Związku Pakistańskich Pilotów. Jego pierwszym oficerem w czasie feralnego lotu był pilot przechodzący jeszcze szkolenie, Ali Hassan Yazdani. Gdy "nauczyciel" przekazał los samolotu i wszystkich na pokładzie w ręce "ucznia", poczynania młodego obserwował jeszcze jeden uczący się fachu się młody pilot, Mohammad Asad Ali.

Ani Asad Ali on, ani Yazdani nie poinformowali szefów o złamaniu procedur przez kapitana. PIA wstępnie nie chciała prowadzić śledztwa, w końcu ugięła się i zawiesiła Hasmiego - zauważa pakistański serwis.

*Dawn.com zwraca uwagę, że jako lotniczy instruktor, Amir Akhtar Hashmi dostaje dodatkowe pieniądze za pilnowanie szkolących się pilotów. *Kilka lat temu udowodniono mu złamanie procedur podczas długich przelotów nad Atlantykiem, gdzie z kolei nie kładł się spać gdy to było jego obowiązkiem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić