PiS chce kolejnych zmian

138

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w Sejmie, że "to nie koniec dobrej zmiany". W jego planach jest jeszcze reforma sądownictwa i zmiana konstytucji.

PiS chce kolejnych zmian
(PAP)

Kaczyński zadeklarował wzmocnienie sił zbrojnych. Wskazał, że kraje dużo mniejsze od Polski mają znacznie silniejszą armię. Według prezesa PiS gwarantem bezpieczeństwa Polski jest nie tylko sprawne wojsko, ale i Unia Europejska.

Elementem naszego bezpieczeństwa jest przynależność do Unii Europejskiej i realna przynależność do Europy. Traktujemy ją jako trwałą. Być w Europie znaczy być w Unii - podkreślił Kaczyński.

Zmiany czekają prokuraturę i sądy. Zdaniem prezesa PiS w obecnej sytuacji zwykły obywatel ma gorsze prawa niż "gangsterzy i aferzyści".

Nie może być tak, żeby sądy kłaniały się, a tak się zdarza, gangsterom, czy aferzystom - zapowiedział prezes PiS-u.

Reforma nie ominie także służb. Jarosław Kaczyński chce wzmocnienia sił specjalnych, szczególnie pod kątem walki z terroryzmem. Jego zdaniem do rządzących należy ochrona i dbanie o bezpieczeństwo Polski i nie można udawać, że zagrożenie nie istnieje.

Prezes PiS-u zapowiedział pracę nad nową konstytucją. W jego opinii każda ustawa zasadnicza po 20 latach obowiązywania powinna być dostosowywana do bieżącej sytuacji w kraju. Dlatego w kwestii ewentualnych poprawek lub uchwalenia nowej konstytucji rozważa przeprowadzenie referendum.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Arkadiusz Puz

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić