Planowali zamachy w Londynie. Sąd wydał surowy wyrok

Sąd w Londynie skazał na karę dożywocia parę muzułmanów, która przygotowywała zamachy terrorystyczne w stolicy Wielkiej Brytanii.

Planowali zamachy w Londynie. Sąd wydał surowy wyrok
(thamesvalley.police.uk)

Skazani planowali ataki bombowe na miejsca publiczne. Mohammed Rehman i Sana Ahmed Khan wpadli, kiedy przesyłali sobie nawzajem za pomocą poczty elektronicznej filmy związane z Państwem Islamskim. Co więcej, mężczyzna używał swojego konta w serwisie Twitter, aby pytać innych fanatyków, które miejsce w Londynie będzie lepsze na zdetonowanie ładunku wybuchowego.

Byliśmy od krok od kolejnego zamachu terrorystycznego. Jedyne co wstrzymywało skazanych dziś terrorystów, to brak ostatecznego planu działania. Poza tym wszystko mieli już gotowe - powiedziała Susan Hemming dyrektor angielskiej komórki służb zajmującej się walką z terroryzmem.

W domu skazanego znaleziono materiały wybuchowe. W toku śledztwa wyszło również na jaw, jakie zadania w planowaniu ataku miała jego wspólniczka. Okazało się, że dziewczyna płaciła za elementy potrzebne do skonstruowania bomby i zajmowała się szczegółami technicznymi ataku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić