Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Podpisy na grzbiecie nosorożca. Francja zawrzała z oburzenia

160
Podziel się

Zwiedzający zoo we francuskiej La Palmyre zobaczyli nosorożca, który miał na plecach wydrapane imiona dwojga turystów. Władze parku i internauci potępiają bezmyślność wandali.

Podpisy na grzbiecie nosorożca. Francja zawrzała z oburzenia
(Facebook.com)
bETXobWt

Zdjęcie wstrząsnęło francuskim internetem. Podczas wizyty w zoo we francuskiej miejscowości Palmyre, zwiedzający zobaczyli nosorożca, który chodził po wybiegu z dwoma imionami wydrapanymi na grzbiecie. "Julien" oraz "Camille" postanowili pozostawić po sobie ślad w parku.

Przerażeni turyści myśleli, że imiona zostały wyryte ostrym narzędziem. Wezwani przez nich pracownicy zoo usunęli jednak napisy kilkoma pociągnięciami szczotki. Dyrekcja zoo uspokaja też na Facebooku - 35-letni nosorożec nawet nie poczuł tego, że stał się ofiarą wandalizmu.

Napisy wydrapano w warstwie martwego naskórka, kurzu i błota. Zostały usunięte szczotkami i nie spowodowały u zwierzęcia żadnego dyskomfortu.

bETXobWv

Na władze zoo i tak posypały się gromy. Zwiedzający mieli szansę "podpisać się" na skórze nosorożca, kiedy zwierzę opierało się o jedną ze ścian. Niektórzy internauci uważają, że umożliwianie ludziom dotykania mieszkańców zoo niesie za sobą zbyt duże ryzyko skrzywdzenia ich przez zwiedzających.

"To jeden na 600 tys. przypadków". Dyrekcja parku odpowiada, że wybiegi są tak skonstruowane, by każde zwierzę mogło schować się przed zbyt uciążliwymi turystami- informuje lokalna gazeta "Sud Ouest".

Nie będzie zakazu dotykania grzbietów nosorożców. Jednak większa liczba pracowników zoo ma czuwać nad bezpieczeństwem podopiecznych. Władze podkreślają, że kłopoty sprawia zaledwie jeden na 600 tys. zwiedzających.

bETXobWB
Zobacz także: Zobacz też: Usłyszeli hałas w kuchni. Później z przerażeniem oglądali monitoring

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETXobWW
KOMENTARZE
(160)
b
2 lata temu
Ale jaki on CHUDY! Od dawna już wiem że Ludzie to zagłada sama w sobie, beznadziejni egoiści do potęgi "ntej"
Wujek dobra r...
2 lata temu
Wyciąć tym turystom na plecach napis "nosorożec" I będzie kwita.
Olkohol
2 lata temu
Nie rozumiem tego świętego oburzenia. Nosorożcu się nic nie stało, uwierzcie mi, że nie czuje się na pewno poniżony, nie stracił przez to wiary w ludzkość, i naprawdę mu to zwisa w jakim kształcie są jego połacie brudu na grzbiecie. Zajmijcie się ludzie poważnymi sprawamy
bETXobWX
Ja=cek
2 lata temu
cuś marnie odżywione te nosorożce!!
maciek
2 lata temu
mamy srokę od pisklęcia,żona uratowała ją przed kotami ,90% czasu siedzi w otwartej klatce. a gdy wyjdzie to nie wylatuje poza kuchnię w której ta klatka wisi.
pkw
2 lata temu
1 na 600 tyś? Statystycznie to musiał być wyborca Korwina.
antek
2 lata temu
Głupota ludzka nie zna granic to fakt! Turyści bezmyślni ale i zarządcy też nie są ok.Przyjżyjcie się temu nosorożcowi .Tak wygląda zwierzę,które ma być podziwiane a tu widok nędzy i rozpaczy.Wystające żebra!!! To jest dopiero skandal!!!
sad
2 lata temu
z deka wyglodzone cos te zwierze
Nick
2 lata temu
Dlaczego ten nosorożec jest taki chudy?!
depesz1968
2 lata temu
A ten biedny nosorożec to chyba zaraz padnie z głodu! Zobaczcie jaki on jest wychudzony i żebra mu wystają tak że można wszystkie policzyć!
wer
2 lata temu
przecież to narysowane kredą a nie wydrapane, co wy znowu zmyślacie
Roberto32
2 lata temu
No zrobili... Ale dlaczego taki chudy
pre201
2 lata temu
ostatnio zauważam , że z większą empatią traktuje się zwierzęta niż ludzi , nikt nie reaguje na plagę kotów, psów bezpańskich w miastach , na osiedlach , w lasach myśliwi porządkują ten problem a w miastach ... czy przytułki dla zwierząt w miastach to właściwe rozwiązanie? ostatnio nawet słyszę o budowie domków dla kotów , czyżby zamiast dla ludzi?
bETXobWP
Jacek
2 lata temu
W kalifatach to norma.. :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić