Pojedynek na cytaty z Biblii. Ziobro ripostuje

48

Ministrowi sprawiedliwości zarzucono dobroczynność na pokaz.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, Tomasz Gzell)

Do niecodziennej wymiany zdań doszło pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Bartoszem Marczukiem. Jak informuje TVN 24, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej miał zasugerować, że minister sprawiedliwości przekazał pieniądze choremu chłopcu nie z potrzeby serca, a jedynie na pokaz. Swoją dezaprobatę dla poczynań Ziobry ujawnił poprzez wpis na Twitterze, który był cytatem z Biblii:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chodzi o środki z programu 500+. Zbigniew Ziobro przekazał należne jego dzieciom pieniądze na rzecz niepełnosprawnego Filipa ze Stąporkowa w województwie świętokrzyskim. Swoją decyzję o wsparciu rodziny chłopca ogłosił podczas spotkania z dziennikarzami, przez co naraził się na zarzuty o szukanie poklasku. Minister nie pozostał jednak dłużny Marczukowi i odpowiedział mu również cytatem z Biblii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wcześniej, podczas rozmowy z mediami, Ziobro stwierdził, że upublicznienie jego czynu ma konkretny cel. Uznał, że będzie to odpowiedni sposób, by zaapelować do rodzin, których status majątkowy na to pozwala, by zrezygnowały ze środków z programu 500+ na rzecz bardziej potrzebujących.

Zastanawiałem się, czy to świadectwo uczynić publicznym; uznałem te argumenty, że taki publiczny apel może być rodzajem (...) presji na innych i przypomnieniem, że takie gesty nie tylko w gestach, ale i czynach mają znaczenie - powiedział.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić