Polacy zdominowali brytyjski socjal. "Trzykrotny wzrost"

W ostatnim roku imigrantom z Polski przypadło 60 proc. domów i mieszkań komunalnych przeznaczonych dla przybyszów z nowych członków Unii Europejskiej.

Polacy zdominowali brytyjski socjal. "Trzykrotny wzrost"
(Fotolia)

Ministerstwo Wspólnot i Samorządu Lokalnego (DCLG) informuje o dużym skoku liczby mieszkań i domów socjalnych przyznawanych imigrantom z Europy Wschodniej. Dane za okres 2014/2015 mówią o 9,1 tys. lokalach przekazanych obywatelom 11 nowych państw członkowskich. W latach 2007/2008 było ich 2,8 tys.

Dla porównania procent mieszkań socjalnych przyznawanych Brytyjczykom spadł z 94 do 91 proc. - zauważa "The Daily Telegraph", dodając, że 8 lat temu z ogólnej puli lokali komunalnych imigrantom przekazywano 54 proc, obecnie już 61 proc.

Dziennik zwraca uwagę, że stopniowo spada ogólna liczba mieszkań socjalnych wynajmowanych przez samorządy lokalne. Obecnie wynosi ona nieco ponad 116 tys., czyli 20 proc. mniej niż w 2007 roku.

Oficjalnie jest nas w Wielkiej Brytanii 750 tys., nieoficjalnie może nawet milion. Już z racji tej liczby konflikty z rdzennymi mieszkańcami są nieuniknione. Trzykrotny wzrost poziomu świadczeń dla wschodnich Europejczyków w ciągu ostatnich 8 lat może te relacje tylko zaostrzyć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić