aktualizacja 

Polak skazany na Wyspach za brutalną napaść

73

37-letni Polak popełnił przestępstwo zaledwie dwa dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii.

Damian pankiewicz
Damian pankiewicz (Materiały prasowe, Metropolitan Police)

Damian Pankiewicz został skazany na 12 lat więzienia. Jak informuje na swojej stronie internetowej Metropolitan Police, po wyjściu z więzienia przestępca zostanie deportowany do Polski. W lipcu 2015 roku, zaledwie dwa dni po przyjeździe na Wyspy, Pankiewicz dopuścił się napaści na upośledzonym umysłowo 52-letnim mężczyźnie. Polak pobił go do nieprzytomności, a następnie wywlókł na środek ruchliwej ulicy, wprost pod koła nadjeżdżającego autobusu.

Kierowca pojazdu zdołał zatrzymać pojazd w ostatniej chwili. Dotkliwie pobity 52-latek spędził w szpitalu trzy tygodnie. Mężczyzna miał złamaną nogę i żebra, doznał także krwotoku mózgowego. Atak miał miejsce na przystanku autobusowym w Brixton Hill w Londynie. Podczas zatrzymania przez policję 37-latek stawiał opór, zdołał również rozbić głową szybę w radiowozie.

Przed sądem Polak twierdził, że ofiara ukradła mu telefon. Jednak na podstawie nagrania z monitoringu śledczy ustalili, że Pankiewicz zaatakował 52-latka bez żadnego wyraźnego powodu. Skazany już wcześniej miał poważne problemy z prawem - odpowiadał przed polskim sądem za napaść na tle seksualnym oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz nagranie. Uwaga, brutalne.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić