Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Polka odwiedziła córkę w Londynie. Zginęła pod kołami ciężarówki

119
Podziel się

Brytyjscy śledczy podali informację o ofierze tragicznego wypadku przed słynnym domem handlowym.

Polka odwiedziła córkę w Londynie. Zginęła pod kołami ciężarówki
(London Police)
bCYWvpTV

*Policja zidentyfikowała starszą kobietę, która została śmiertelnie potrącona w stolicy Anglii. *83-letnia ofiara to Daniela R., obywatelka Polski. Kobieta poleciała do Anglii, żeby odwiedzić mieszkającą w dzielnicy Putney córkę – informuje londyńska policja.

Polka pojechała do Londynu przed świętami Bożego Narodzenia. Do Polski miała wrócić w lutym. 18 stycznia przebywała w centrum miasta, w okolicach domu towarowego Harrods. W godzinach wieczornych potrąciła ją ciężarówka marki DAF. Kobieta zginęła na miejscu. Dopiero teraz udało się zidentyfikować ofiarę.

Zobacz także: Wypadek pod Koninem. Nagranie świadka

bCYWvpTX

Kierowca nie potrafił wytłumaczyć przyczyn tragicznego wypadku. Po uderzeniu w Polkę zatrzymał się. Był jednak w szoku. Policja na razie nie aresztowała mężczyzny. Przeprowadzono sekcję zwłok, a śledczy czekają na kolejne wyniki badań. Brytyjskie media opisują chaos, jaki zapanował w chwili wypadku. "Przerażeni turyści ukrywali się w pobliskich barach. Myśleli że to zamach" – informował "Standard".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCYWvpUy
KOMENTARZE
(119)
kierownik oso...
3 lata temu
Los jest wredny. Uczyli zawsze "patrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo"...zapomnieli, ze w Anglii jest odwrotnie i nieszczęście gotowe. Szkoda bo zupelnie bezsensowna śmierć.
aktywiści mor...
3 lata temu
Zapewne uwierzyła polskim aktywistom pokroju Puchalskiego i Zielonego Mazowsza, głoszącym że pieszy zawsze i wszędzie ma pierwszeństwo przed samochodem.
ZZZ
3 lata temu
Byłem w Anglii i wiem że tam tak jest że to ty masz na siebie uważać jako pieszy a nie tak jak jest w Polsce, że to wszyscy mają dbać o bezpieczeństwo pieszego, bo on ma zawsze wszędzie pierwszeństwo. Podstawowa zasada której nikt nie przestrzega w Polsce "Upewnij się czy coś jedzie, jeśli nic nie jedzie to możesz przejść przez przejście dla pieszych!" A tu nie jak jest przejście dla pieszych to on może nawet wejść centralnie pod auto bo jest przecież przejście dla pieszych a tam on jest BOGIEM!!!
bCYWvpUz
przedstawicie...
3 lata temu
Ta staruszka stała się ofiarą naszych przepisów drogowych. Jadąc wieczorem przez miasto mam pełne gacie na myśl , że na niewidocznych pasach przejadę po niewidocznym pieszym , któremu się wydaje, że kierowca ma noktowizor. Czarne, zapaprane pasy , a na nich pieszy. W czarnym stroju i zasłoniętym łbem równie czarnym kapturem oraz nieodłącznym telefonem. Wpada na jezdnię , jak do swojej łazienki. Mam ogromny szacunek do życia , nigdy nie chciałbym zrobić komuś krzywdy , a kto wie , czy kiedyś nie skończę własnego życia w więzieniu. Dlaczego pieszy na pasach jest święty ? Od czterdziestu lat mam prawo jazdy , żadnego wypadku. Pamiętam tamte przepisy. Oprócz tego , co mamy dziś był jeszcze jeden , bardzo mądry. Nie wykluczał odpowiedzialności kierowcy , ale też nie pchał pieszego pod koła. Zapis brzmiał : " Przejście po zebrze poprzedzone obejrzeniem się w lewo , w prawo jeszcze raz w lewo i zdecydowanym krokiem przechodzenie przez jezdnię" Kto tak dzisiaj postępuje ?
qperNIK
3 lata temu
Ludzie - uczcie tego swoje dzieci. Prosta zasada bezpieczeństwa. Jeżeli przechodzisz przed ciężarówką - nawet jeżeli stoi przed przejściem i przepuszcza pieszych, to należy patrzeć na twarz kierowcy. Przechodzić wolno TYLKO wtedy kiedy i on na nas spojrzy. Ta zasada ratuje życie. Jeżeli nie możesz zobaczyć twarzy kierowcy to i on z nie widzi Ciebie.
Najnowsze komentarze (119)
Kurde
9 miesięcy temu
Ponad osiemdziesiecio letnia kobiete pozostawic samej sobie w londynie gdzie mlody czlowiek moze czuc sie zagubiony . Rodzice czesto nas odwiedzaja ale nigdy nie sa pozostawieni bez opieki.
vi
3 lata temu
do "mm" :oczywiście, że o"ofierze " jest prawidłowe! Zapomniałeś , jak mówi się po polsku?
wolkar
3 lata temu
Mnie znajomy w ostatniej chwili wyciągnął spod kół, gdy byłem pierwszy raz w Londynie...
Nick
3 lata temu
A to Anglia wlasnie .... zabil kobiete i nawet nie zostal aresztowany.... Madakra w cywilizowanych krajach tak nie powinno byc
d
3 lata temu
Bardzo przykre.Pokój Pani duszy .
adasdad
3 lata temu
trzeba patrzec inaczej niz u nas - maja ruch lewostronny
hgvh
3 lata temu
mogła patrzeć jak lezie
teresagraba
3 lata temu
Dopieeeeeeeeero po 2/tyg zidentyfikowano zwłoki ??? Córki nie zaniepokoiło , że matki w domu nie ma??? Cóż... pewnie przez ten czas nie była jej do niczego potrzebna, ale w końcu chata się zabrudziła, i ktoś musiał posprzątać....wtedy przypomniała sobie o matce.
bCYWvpUr
Cezar
3 lata temu
Corka pewnie chciala sie pochwalic meblami z Ikea, domem i BMW albo Audi w Anglii,szkoda bo to bezsensowna smierc.
MORFEUSZ
3 lata temu
BOGA NIE MA!!!!!
Podziękowania
3 lata temu
Czy ZUS wysłał list do kierowcy?
odbiorca
3 lata temu
Ja tak wlazłem na drogę patrząc w lewo, i gdyby nie skok na wysepkę przemieliłby mnie samochodzik. Tragiczny nawyk z ruchu prawostronnego.
...
3 lata temu
No to teraz ludzie zamiast pomagać podczas wypadków będą uciekać w obawie, że kolejny zamach...
lewostrnny ru...
3 lata temu
Niestety ale w Anglii ruch jest lewostronny . wchodząc na ulicę i patrzac w prawo ak jak w Polsce wchodzisz prosto pod koła. Poza tym jest wiele dróg jednokierunkowych i na wszystkich przejściach w centrum masz napisane na jezdni gdzie masz patrzeć - jestem niemal pewien ze popełniła taki bąd - zwłaszcza że nie była młoda .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić