Polska ciężarówka ostrzelana w Rosji

34

Ciężarówka z Polski przewożąca zwierzęta została ostrzelana przez nieznanych sprawców. Szef firmy transportowej, Waldemar Jaszczur, poinformował o ataku na antenie RDC.

Polska ciężarówka ostrzelana w Rosji
(flickr.com, roovuu)

Do groźnego zdarzenia doszło w okolicach Dagestanu. Ciężarówka została ostrzelana z broni automatycznej. Na karoserii pojazdu widać ślady po kulach, ale kierowca szczęśliwie nie został ranny. Udało mu się dojechać do najbliższego posterunku milicji, gdzie zgłosił zdarzenie. Polski transport przewoził niemieckie krowy do Azerbejdżanu.

Zdaniem Waldemara Jaszczura przyczyn ostrzału transportu może być wiele. Mogła to być próba napadu i kradzieży towaru lub samochodu. Przedsiębiorca nie wyklucza jednak również motywu zastraszania. Właściciel firmy przyznał jednak, że to pierwszy przypadek ostrzelania samochodu, z jakim się spotkał przez 20 lat obecności w branży.

Od 1 lutego polskie ciężarówki nie są wpuszczane na teren Rosji. Rosjanie tłumaczą, że minął termin ważności aktualnych pozwoleń. Strona polska także zakazała poruszania się rosyjskim tirom po terenie naszego kraju. Ciężarówki, które przekroczyły polsko-rosyjską granicę muszą wrócić do ojczyzny do 15 lutego. Obecnie trwają rozmowy w sprawie odnowienia pozwoleń.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić