o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Polska policja poprowadziła gigantyczną akcję w całej Europie

144
Podziel się

35 tysięcy policjantów, celników i strażników granicznych z różnych krajów Europy wzięło udział w gigantycznej operacji służb z CBŚP na czele. Polska policja może być dumna, bo w efekcie działań przechwycono ponad 1350 kilogramów nielegalnych substancji i tony półproduktów. Wartość narkotyków to około 365 milionów złotych. Oprócz tego zabezpieczono również milion papierosów, 1,2 tony tytoniu o tysiąc litrów alkoholu.

Polska policja poprowadziła gigantyczną akcję w całej Europie
(East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bEEsoAKt

Akcja, której przewodniczyło CBŚP, trwała od 16 do 20 września. Polska policja teraz ujawniła informacje na ten temat. Centralne Biuro Śledcze Policji porozumiało się z Europolem, aby wspólnie zorganizować i przeprowadzić międzynarodową operację. Zaangażowały się w nią służby z 16 krajów. Ich głównym celem było zwalczenie przemytu o dystrybucji narkotyków syntetycznych, nowych i jeszcze mało znanych.

Działania przeprowadzono na terenie całej Europy i wzięło w nich udział blisko 35,5 tysiąca funkcjonariuszy policji, służb celnych oraz granicznych. Wspólnie sprawdzili około 463 tys. osób, pojazdów czy nawet przesyłek pocztowych.

W trakcie akcji udało się zabezpieczyć blisko 11 ton substancji służących do wyrobu narkotyków. Szacuje się, że z tej ilości można wytworzyć ponad 6 ton amfetaminy. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii podało, że na europejskim rynku narkotykowym mogła być warta nawet 253 milionów złotych.

bEEsoAKv
Zobacz także: Zobacz także: Cukrowy przekręt. Działali na terenie całej Polski

Oprócz tego zabezpieczono 1350 kg innych substancji m.in. ecstasy, kokainy czy narkotyków syntetycznych. Wstępne wyliczenia mówią, że łączna wartość może sięgać nawet 365 mln zł.

Przy okazji tej akcji udało się wyłapać przemytników alkoholu i papierosów. Zabezpieczono 1,2 tony tytoniu, tysiąc litrów alkoholu oraz 1,1 miliona sztuk papierosów. Znaleziono także kilka sztuk broni i ostrej amunicji.

bEEsoAKB

Wszystkie działania były koordynowane przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Polską policję wspierały służby z Holandii czy Irlandii. W trakcie tej akcji zatrzymano 399 osób, wobec których wszczęto już odpowiednie postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEsoAKW
KOMENTARZE
(144)
mazadar
2 lata temu
wow
Macek
2 lata temu
Co to za brednie z tą ciszą wyborcza jak PiS podstawia autobusy od razu pod kościołem po przemówieniu proboszcza na ambonie. Co to za hipokryzja.
Kiebab
2 lata temu
A tusek dalej na wolnosci
bEEsoAKX
e
2 lata temu
h
ghuk
2 lata temu
Pisanie o tym dziś jest propaganda sukcesu a więc agitacją wyborczą i naruszeniem ciszy wyborczej ! Dziś ciszę wyborczą złamią (jak w każde wybory) telewizje pokazując głosujących polityków ale tylko wybranych partii. Pokazywanie ich dziś jest agitacją !
Ya
2 lata temu
Łącznie zabezpieczyli towar o wartości ok 10 tyś/osobę. Tytoń na kwotę łączną 12 tyś i spiryt też coś koło tego. Mam nadzieję że akcja zajęła mniej niż miesiąc, bo jak nie to z uwzględnieniem ich zarobków jesteśmy na minusie.
czterechsetny
2 lata temu
żeby zaokrąglić to zgłaszam się na ochotnika!Te 399 źle wygląda.
plantator
2 lata temu
Mam plantacje amfetaminy na wlasny urzytek w szafie czydrzwiowej i nigdy mnie nie znajdom bo prond mam z klatki schodowej a nie z licznika.
jot
2 lata temu
Brawo, ale musi to być od akcji do akcji ? 2/ ciekawe, jak wygląda dalszy proces utylizacji tego syfu.?
wierny
2 lata temu
Najwięcej było na Nowogrodzkiej ale to tajemnica.
Natura
2 lata temu
Jak są tacy dobrzy to wysłać ich do Meksyku. 400 zatrzymanych i kilka jednostek broni. Tam na kilku zatrzymanych przypada kilkaset jednostek broni. Niech pokażą co naprawdę są warci zwalczając kartele.
wsiok
2 lata temu
Akcja trzymana w tajemnicy ???? chyba przed wp :) od 3 tygodni jest info na stronie UC o akcji przeciwko nielegalnemu przemytowi
60
2 lata temu
Tępej amunicji nie znaleźli?
bEEsoAKP
kawalarz
2 lata temu
1000 l alkoholu!!! Super. Toć to ilość w sam raz dla Hadziuka z Solejukiem na poprawiny. Ciekawe ile kosztowała ta akcja. A może by tak wprowadzić prohibicję? To by się mafie ucieszyły.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić