Jan Muller| 

Polska stolica lata? To było dziś najcieplejsze miasto

10

Choć IMGW ostrzega przed groźnymi upałami na południowym wschodzie, to najcieplej było dziś w jednym z miast na Dolnym Śląsku.

Polska stolica lata? To było dziś najcieplejsze miasto
(PAP/Darek Delmanowicz)

Dziś najgoręcej było w Legnicy, informuje na Twitterze meteorolog TVN24. Słupek rtęci pokazywał tam aż 33 stopnie Celsjusza. Do rekordów jeszcze daleko, ale to wystarczająco wysoka temperatura, by mówić o możliwym zagrożeniu życia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

33 stopnie i wyższe temperatury panować miały dziś w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Od południa tam właśnie zaczęły obowiązywać alerty najwyższego, trzeciego stopnia. Ważność stracą dopiero 5 sierpnia. Tymczasem na mapce udostępnionej przez Wasilewskiego w tych rejonach aż takiego dramatu nie widać.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nawet ci cieszący się z upalnych (w końcu!) wakacji nie powinni zapominać o jednym. Zawsze, gdy temperatura przekracza 30 stopni, trzeba się mieć na baczności. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa prosi Polaków, by - o ile nie muszą - nie wychodzili z domu i pili dużo niegazowanej wody. Także o unikanie wysiłku fizycznego i noszenie jakiegoś nakrycia głowy. Co szczególnie ważne, trzeba pamiętać o najsłabszych, zwierzętach domowych i dzieciach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Uwielbiasz upały?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić