Polska wchodzi do gry przeciw ISIS

174

Na spotkaniu ministrów państw NATO Antoni Macierewicz zadeklarował współuczestnictwo polskiego wojska w działaniach przeciwko terrorystom z Państwa Islamskiego.

Polska wchodzi do gry przeciw ISIS
(flickr.com)

Chodzi o działania rozpoznawcze i szkoleniowe. Swoje zaangażowanie zadeklarowaliśmy po atakach terrorystycznych w Paryżu, ale dopiero teraz obietnice konkretyzują się. O szczegółach Macierewicz będzie rozmawiał na specjalnym spotkaniu przedstawicieli koalicji NATO przeciwko ISIS. Grupie przewodniczą Stany Zjednoczone.

Szczegóły polskiego zaangażowania będą dopiero dyskutowane. Jednak Antoni Macierewicz zdaje się pokładać duże nadzieje we współpracy z Amerykanami. O polskim udziale rozmawiał z sekretarzem obrony, Ashem Carterem - informuje RMF24.

Plany militarne USA w Europie mają być nadzieją dla Polski. Amerykanie zadeklarowali bowiem, że w 2017 roku przeznaczą na obecność militarną w Europie 3,4 mld dolarów. Macierewicz liczy na to, że plany te obejmą również Polskę.

Pan minister Carter stwierdził, że to jest rzecz do dyskusji, o której będziemy jeszcze rozmawiali, tak jak będziemy jeszcze rozmawiali o kształcie naszego udziału w walce z grupami terrorystycznymi, które używają nazwy Państwa Islamskiego, w Syrii i w Iraku - powiedział po rozmowie z amerykańskim ministrem Antoni Macierewicz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić