aktualizacja 

Polskie flagi w filmie o neonazistach wywołały w sieci burzę

77

W najnowszym zwiastunie filmu "Imperium" przez moment pojawiają się polskie flagi. Niestety, w bardzo negatywnym kontekście.

Polskie flagi w filmie o neonazistach wywołały w sieci burzę
(newspix.pl, Jakub Nicieja)

Internauci są oburzeni. Pod zwiastunem udostępnionym w serwisie YouTube pojawiły się dziesiątki komentarzy Polaków, którzy uważają, że ukazanie polskich symboli w takim świetle jest obrazą całego kraju. Użytkownicy namawiają także do bojkotu nowego filmu z Danielem Radcliffem w roli głównej.

Wszystko przez jedno ujęcie w zwiastunie. Dokładnie w czasie 1:09 pojawiają się tam polskie flagi. Najprawdopodobniej migawka pochodzi z jednego z Marszów Niepodległości, obchodzonych co roku 11 listopada. Niestety, ujęcie pojawia się jako pokaz siły neonazistów, o którym opowiada film.

Na razie nie można mieć pewności, co dokładnie oznacza ta scena. Jak zauważa RMF24, nie można jednoznacznie stwierdzić, że polskie flagi pojawią się w filmie właśnie w tym kontekście. Jednak internauci komentujący zwiastun obawiają się, że takie ujęcia negatywnie wpłyną na obraz Polski za granicą.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić