Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Agnieszka Owca
|

Ponad 200 uczniów zatruło się w szkolnej stołówce

3
Podziel się

Sanepid zamknął kuchnię w Centrum Sportowo-Konferencyjnym w Gniewinie po tym, jak doszło do masowego zatrucia dzieci z lokalnych szkół.

Ponad 200 uczniów zatruło się w szkolnej stołówce
(Shutterstock.com)

Dwie szkoły korzystają z cateringu. W ubiegłym tygodniu dostaliśmy zgłoszenia od rodziców o zatruciu pokarmowym dzieci. Objawy zgłosiło około 200 uczniów. To dzieci w wieku od przedszkola do gimnazjum - powiedziała Ewa Banasik, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie.

Inspektorzy pobrali próbki do badań. Przebadano uczniów i pracowników kuchni. Zabezpieczona została również żywność.

Czekamy jeszcze na wszystkie wyniki badań, ale już wiemy, że u 5 uczniów wykryto bakterie salmonelli - powiedziała Banasik.

Inspektorzy prowadzą dochodzenie epidemiologiczne. Nie wiadomo, jak długo kuchnia będzie zamknięta. Otwarcie będzie możliwe dopiero po zdezynfekowaniu pomieszczeń oraz uzyskaniu pozytywnych wyników badań pracowników.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(3)
ssaasdsad
5 lata temu
U mojej córki też jest catering. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby szkoła, która ma stołówkę zamawiała catering. Zawsze na takie dania przeznacza się starą, odgrzewaną żywność, nie sprzedaną od 3 dni w restauracji.
bez jaj
5 lata temu
Polska salmonella niemodyfikowana genetycznie najlepsza w Europie
123
5 lata temu
nie dość, że w polskich stołówkach dają same g*wno, to jeszcze ise tym można zatruć. I się dziwicie, że młodzież woli fastfoody od kotletów"przegląd tygodnia" mielonych czy makaronu z białym serem. Popatrzcie lepiej jak stołówka szkolna wygląda w takiej np finlandii - tam aż człowiekowi chce się iść.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić