Ponad 8 mln dzieci w Europie zagrożonych ubóstwem

21

Walkę z ubóstwem wśród dzieci, wspieranie przeciwdziałania i leczenia asfiksji u noworodków oraz pomaganie uchodźcom w tworzeniu start-upów zakłada nowy projekt Grupy Generali – The Human Safety Net. Będzie on realizowany w 60 krajach na świecie, w tym Polsce.

Ponad 8 mln dzieci w Europie zagrożonych ubóstwem
(Getty Images)

Pomoc dla ubogich dzieci. The Human Safety Net dla rodzin to program wsparcia małych dzieci żyjących w ubóstwie. W Europie ponad 8 mln dzieci jest zagrożonych ubóstwem, a 70 proc. z nich jest na drodze do bycia biednymi przez całe życie. Aby im pomóc, trzeba wesprzeć ich rodziców.

Dlatego chcemy wspomóc 30 tys. rodziców dzieci do szóstego roku życia – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Justyna Szafraniec, head of communications w Generali Polska.

Tego rodzaju pomoc jest o tyle potrzebna, że początkowy okres rozwoju dzieci bardzo mocno wpływa na ich zdrowie, edukację, a także przyszłą karierę. Tymczasem wsparcie programowe otrzymane w dzieciństwie może aż o 60 proc. poprawić wyniki w nauce i zwiększyć odsetek osób, które kończą szkołę średnią, a co za tym idzie – przełożyć się na lepsze zarobki.

Drugim rodzajem pomocy, którą przewiduje projekt, jest wspieranie zapobiegania i leczenia asfiksji – stanu niedoboru tlenowego – u noworodków. To groźne zaburzenie czynności życiowych mogące skutkować niepełnosprawnością, uszkodzeniami narządów, głównie mózgu, a nawet śmiercią. Na świecie 23% zgonów noworodków jest spowodowanych właśnie asfiksją. W samej Europie jest odnotowywanych 30 tys. [przypadków]( asfiksji rocznie, z czego 5 tys. – prowadzi do śmierci.

*Uchodźcy mają tworzyć start-upy. *Po trzecie projekt zakłada wspieranie uchodźców. Chodzi konkretnie o pomoc w otwieraniu działalności gospodarczej przez imigrantów i zapewnianie im źródeł stałego utrzymania. Jest to odpowiedź na kryzys migracyjny w Europie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Źródło:infoWire.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić