Patryk Kowalski| 

Porywał i więził. Seryjny gwałciciel stanął przed sądem

39

Seryjny gwałciciel, Joseph McCann, który grasował na terenie Anglii, został uznany za winnego 37 stawianych mu zarzutów. Szacuje się, że liczba jego ofiar, wśród których znajdowały się także dzieci, może sięgać nawet 11 skrzywdzonych osób. Sprawcy grozi dożywocie.

Porywał i więził. Seryjny gwałciciel stanął przed sądem
(Metropolitan Police)

Rozpoczął się proces. Joseph McCann stanął przed sądzie Old Bailey w Londynie, gdzie uznano go winnym stawianych mu zarzutów. Oskarżono go m.in. o porwanie, gwałt na dziecku poniżej 13 roku życia oraz dokonanie 11 napaści seksualnych. Ostateczny wyrok i wysokość kary zostaną ogłoszone w poniedziałek. 34-latek może zostać skazany na dożywocie.

Gwałciciel działał w 3 miastach. Obszary, w których McCann znajdował swoje ofiary to tereny Londynu, Watfordu i Manchesteru. Wszystkie napaści przeprowadził na przełomie kwietnia i maja, będąc przez ten okres w ciągu alkoholowo-kokainowym.

Wśród ofiar byli nieletni. Mężczyzna oskarżony jest m.in. o włamanie się do domu, w którym przebywało dwoje małych dzieci i zgwałcenie ich. W tym czasie ich matka była związana i znajdowała się w sąsiednim pokoju.

Zobacz także: Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Inną ofiarą jest też 71-letnia kobieta. McCann porwał ją z parkingu supermarketu, gdzie staruszka pakowała zakupy do bagażnika swojego samochodu - donosi The Telegraph.

Ofiary zeznają w sądzie. Swoje wersje wydarzeń złożyła 13-letnia dziewczynka oraz dwóch innych nastolatków. Za materiał dowodowy w sprawie służy też nagranie z kamer monitoringu, na którym widać, jak 34-latek napadł z nożem na 21-letnią kobietę i jej młodszą siostrę, gdy te szły do swojego domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić