Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

Powstanie pierwsze państwo w kosmosie. Możesz dostać paszport

20
Podziel się:

Naukowcy z wiedeńskiego instytutu Aerospace International Research Center rozpoczęli prace nad pozaziemskim państwem zwanym Asgardia. W zamyśle pomysłodawców będzie to kraj wyjątkowo przyjazny obywatelom, który przy okazji ochroni naszą planetę.

Powstanie pierwsze państwo w kosmosie. Możesz dostać paszport
(Facebook.com)

Państwo będzie miało własne prawo, flagę i hymn. Mieszkańcy dostaną dowody i paszporty. Obowiązującym ustrojem będzie demokracja. W zamyśle twórców Asgardia ma być przyjazna obywatelom oraz sprzyjać rozwojowi nauki i handlu. O jej obywatelstwo może ubiegać się każdy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny tu. Do tej pory zgłosiło się ponad 100 tysięcy osób.

*W 2017 roku autorzy projektu chcą wystrzelić pierwszego satelitę. *Snują także plany dotyczące budowy stacji kosmicznej, gdzie część z przyszłych Asgardian będzie mieszkać i pracować. Docelowo nowy kraj ma zasiedlić 150 mln ludzi.

Obowiązujące prawo międzynarodowe zabrania podboju przestrzeni kosmicznej. Wizjonerów jednak to nie zraża. Ich zdaniem nic, co służyłoby Ziemi nie może zostać zakazane. Z czasem będą ubiegać się o uznanie Asgardii przez ONZ.

*Nazwa Asgardia wywodzi się z mitologii nordyckiej. *Tak nazywała się w niej kraina bogów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(20)
999
6 lat temu
dokładniej Asgardian jest królestwem LUCYFERA
999
6 lat temu
czyli NAUKA nie może juz chowac prawdy o prawdziwym wyglądzie ziemi i na swiatło dzienne wychodzi niebocentryzm i POwoli przyzwyczajają ludzi że mieszkaja wewnątrz ziemi a na zewnątrz jest otchłań, nie wiem czemu satanisci temu zaprzeczaja, a wiadomo ze dla nauki wrogiem nr1 jest Bóg.
fwmbit
6 lat temu
tak każdy po warunkiem korzeni z matki znaczy z wyższej rasy znaczy rzydmianin
afrykaner
6 lat temu
niech tam wyślą polityków z PiS,PO oraz biskupów.
yarek
6 lat temu
a w polsce .........................
yarek
6 lat temu
a w polsce .........................
owo
6 lat temu
Miliardy w kosmos .....a ....miliardy dzieci umiera w Afryce i innych krajach .....tam woda pod kontrolą " i żywność na pewno nie dotrze .....Kasa misiu kasa (cytat posła PO )
Otaku
6 lat temu
Nieoryginalna nazwa...a przestrzeń należy do WSZYSTKICH państw, a nie tylko jednego. Z koloniami kosmicznymi będzie TAK SAMO!
sdf
6 lat temu
a ludzie szatana nazywać sie będą filantropami
oki
6 lat temu
Będzie jak w Elysium elita w kosmosie biedota na ziemi
olo
6 lat temu
Demokracja to system niewolniczy - wymyślili to grecy wiele, wiele, wiele wieków temu.
jola
6 lat temu
Powinni wyslac tam ,wszystkich Kryminalistow.
ktos
6 lat temu
"obowiazujacy ustroj to demokracja" ... bleh to odpada , rozumiem ze jak merkelowa przegra next wybory to zamierza tam poleciec i rzadzic?
kosmolog
6 lat temu
Takie panstwo jest niewykonalne, zadne wyprawy w prozni sa niewykonalne.Sloneczko zaswieci przez okienko i masz w pokoju 2800 st C, nie ma zadnej ochrony ozonowej, promienie uv przebija wszystko .I cos takiego w prozni jest niesterowalne.Fizycznie nie ma nawet materialow do budowy czgos takiego.I zeby bylo jasne, zadnych lotow na ksiezyc nie bylo.Nie istnieja zadne zdjecia z satelit co nam pokazuje nasa albo google to malowanki pochodzace z Disneylandu.Nawet nie zatroszczyli sie by zachowac skale dla kontynentow.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić