Aneta Michałowska| 

Powstanie pierwsze państwo w kosmosie. Możesz dostać paszport

28

Naukowcy z wiedeńskiego instytutu Aerospace International Research Center rozpoczęli prace nad pozaziemskim państwem zwanym Asgardia. W zamyśle pomysłodawców będzie to kraj wyjątkowo przyjazny obywatelom, który przy okazji ochroni naszą planetę.

Powstanie pierwsze państwo w kosmosie. Możesz dostać paszport
(Facebook.com)

Państwo będzie miało własne prawo, flagę i hymn. Mieszkańcy dostaną dowody i paszporty. Obowiązującym ustrojem będzie demokracja. W zamyśle twórców Asgardia ma być przyjazna obywatelom oraz sprzyjać rozwojowi nauki i handlu. O jej obywatelstwo może ubiegać się każdy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny tu. Do tej pory zgłosiło się ponad 100 tysięcy osób.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

*W 2017 roku autorzy projektu chcą wystrzelić pierwszego satelitę. *Snują także plany dotyczące budowy stacji kosmicznej, gdzie część z przyszłych Asgardian będzie mieszkać i pracować. Docelowo nowy kraj ma zasiedlić 150 mln ludzi.

Obowiązujące prawo międzynarodowe zabrania podboju przestrzeni kosmicznej. Wizjonerów jednak to nie zraża. Ich zdaniem nic, co służyłoby Ziemi nie może zostać zakazane. Z czasem będą ubiegać się o uznanie Asgardii przez ONZ.

*Nazwa Asgardia wywodzi się z mitologii nordyckiej. *Tak nazywała się w niej kraina bogów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić