o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Pożary w Australii. Setki turystów uwięzionych przez ogień

7
Podziel się

Setki turystów jest uwięzionych w stanie Wiktoria w Australii. Mimo ostrzeżeń przed pożarami i nakazu ewakuacji pozostali w swoich kwaterach. Australijskie władze nie będą w stanie wszystkim pomóc.

Pożary w Australii. Setki turystów uwięzionych przez ogień
(East News, SAEED KHAN/AFP/East News)
bEqHclTp

Około 30 tys. osób przebywających we Gippsland w stanie Wiktoria zostało objętych nakazem ewakuacji. Komisja ds. zarządzania kryzysowego ostrzegła, że jeśli nie opuszczą zagrożonych terenów w niedzielę, ich szanse na ucieczkę będą maleć z każdą godziną.

Służby ratunkowe poinformowały, że nie będą w stanie ocalić wszystkich w kryzysowej sytuacji. Przewiduje się, że aż w 7 z 9 dzielnic Wiktorii warunki będą „ekstremalne”, a pożary mogą dojść do budynków mieszkalnych.

Pomimo wydanych ostrzeżeń uważa się, że około 85 rodzin zdecydowało się pozostać na tym terenie. Są to turyści, którzy przebywali na kempingu. Wielu z nich nie chce opuścić terenu, bojąc się o swój dobytek. Nie chcą zostawiać swoich przyczep.

bEqHclTr

Zobacz także: Potężne pożary w Australii

Ludzie przyjeżdżają do naszego parku od lat. Mogą się bać, że wszystko stracą. Mają wciąż nadzieję na poprawę sytuacji – powiedział lokalnym mediom dowódca służb ratunkowych.

W Australii od miesięcy trwają ogromne pożary spowodowane suszą i silnym wiatrem. W poniedziałek spodziewany jest wiatr o silne nawet 100 km/h. Jest to ogromnie niebezpieczne dla każdego, kto pozostał na najbardziej zagrożonych terenach. Do sylwestra temperatury mają wzrosnąć jeszcze bardziej.

bEqHclTx

Do tej pory płomienie zniszczyły około 900 domów. Zniszczonych jest ponad 3 mln hektarów ziemi i lasów, które są domem dla setek gatunków zwierząt. Poza pożarami niebezpieczny jest dym, który stale unosi się w powietrzu.

Rząd Australii walczy z pożarami zatrudniając tysiące strażaków ochotników. Jednak mimo to, przez wciąż pogarszające się warunki pogodowe, nie udaje się zdusić płomieni i powstrzymać ich roznoszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEqHclTS
KOMENTARZE
(7)
Obserwator
2 lata temu
A australijski premier-półgłówek mówi, że nie zrezygnuje z energii węglowej. No to macie nagrodę Australijczycy.
Marti
2 lata temu
Ludzie ogarnięcie się tam wszędzie są ludzie, dlatego stwierdzenie pod innym postem "dlaczego nie może się palić Putinowska Rosja " jest nie na miejscu. To że mamy głowy państw ktore nie umieją się potozumiec żeby na świecie był pokoj. Każdy chce żyć,wychowywać dzieci w spokojnym kraju. A oni nam to uniemozliwiaja. Cały czas nie mogę zrozumieć dlaczego losy świata są zależne od już nie będę się wyrażać kogo .
WAWA
2 lata temu
Australia płonie od wielu miesięcy !! a reszta świata ma to w czterech literach! gdyby była tam złoża drogich surowców już by mocarstwa biegły z pomocą! OBRAZ WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA!LEPIEJ INWESTOWAĆ BILIONY DOLARÓW W UZBROJENIA I CIĄGŁE WOJNY. NA TO ZAWSZE JEST KASA!
bEqHclTT
hary-63
2 lata temu
Pożary nie biorą się z niczego.To ludzie są podpalaczami.
wek
2 lata temu
Biedne zwierzątka, pokazywali w tv jak został poparzony koala, smutne bardzo...Piękny kraj i wielka tragedia
Nina
2 lata temu
Poswiecic zycie dla ubezpieczonej przyczepy to jest ostatnia glupota. Potem beda czekac az ich ktos uratuje wydajac na taka akcje ratownicza tysiace dolarow i narazajac wlasne zycie. Glupich nie sieja, glupi sie rodza.
koko
2 lata temu
Pożary wywołają deszcz...taka jest kolej rzeczy!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić