Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
22.10.15 (18:04)

Poznajcie Julię z "Ulicy Sezamkowej". Dziewczynkę z autyzmem

W popularnym programie dla dzieci pojawiła się nowa bohaterka. Wszystko w ramach akcji przeciwdziałającej piętnowaniu autyzmu.
Youtube.com

Nowa kukiełka ma na imię Julia i jest przedszkolakiem z autyzmem. Cytowana przez ABC News organizacja non-profit Seasame Workshop, która stoi za produkcją programu dla dzieci opowiada, że dziewczynka "robi wszystko trochę inaczej".

Można zauważyć u niej niektóre zachowania, takie jak nie patrzenie prosto w oczy czy większą wrażliwość na hałasy i światło, ale kiedy spędza czas wspólnie z Elmo i Abby, wspólnie stawiają czoła wyzwaniom – mówi ABC News dr. Jeanette Betancourt odpowiadająca w Sesame Workshop za wpływ programu na amerykańskie społeczeństwo.

REKLAMA

Wybranie dziewczynki na autystycznego bohatera "Ulicy Sezamkowej" ma duże znaczenie. Według Johna Donvana, korespondenta ABC News i zarazem współautora książki „In a Different Key: The Story of Autism” ("Inne Podejście: Historia Autyzmu") chłopców cierpiących na autyzm jest cztery razy więcej, a więc ludzie mniej interesują się chorymi dziewczynkami.

Ten mały Muppet może pomóc to zmienić, a jeśli jej się uda, za parę lat będziemy postrzegać tę dziewczynkę z autyzmem jako po prostu Julię, członkinię wesołej paczki z "Ulicy Sezamkowej" – twierdzi Donvan.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij