o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Pozwała Bawarię, bo zabroniono jej nosić hidżab

44
Podziel się

25-letnia Aqilah Sandhu podczas stażu w kancelarii prawnej dostała zakaz noszenia chusty na głowie. Młoda prawniczka postanowiła walczyć o swoje prawa i pozwać Bawarię. Sąd przyznał jej rację.

Pozwała Bawarię, bo zabroniono jej nosić hidżab
(Pixabay.com)
bDTIoLZx

Nosząc chustę, 25-latka była wykluczona z większości obowiązków. Sąd Najwyższy wysłał jej list informujący, że w hidżabie nie może przesłuchiwać świadków ani „wypełniać innych obowiązków prawnika”. Aqilah wytłumaczono, że hidżab osłabia zaufanie do neutralności religijnej wymiaru sprawiedliwości.

Wierzę, że w Niemczech najważniejsze są zasługi człowieka i uważam, że to wstyd, że jestem postrzegana tylko przez pryzmat wyglądu – czytamy wypowiedź Aquilah Sandhu w The Local.

W Bawarii nie ma prawa zabraniającego aplikantom używania symboli religijnych. Aquilah Sandhu poczuła się niesprawiedliwie potraktowana i odsunięta od obowiązków, dlatego sprawę postanowiła rozwiązać w sądzie.

bDTIoLZz

Sędzia przyznał, że dziewczyna ma rację. Kraj Bawarii nie mógł jej zabronić noszenia chusty. Tamtejszy minister sprawiedliwości Winfried Bausback nie pogodził się z wyrokiem i zapowiedział apelację. Wypłacenie Aquilah odszkodowania w wysokości 2 tys. euro stoi pod znakiem zapytania.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Co wiesz o islamie?

bDTIoMaa
KOMENTARZE
(44)
janusz
5 lata temu
niech jedzie do siebie jak nie akceptuje praw w kraju do którego przyjechała! i tyle!
luck
5 lata temu
WON DO SIEBIE NA PUSTYNIE!!!
Zonk
5 lata temu
No i mają Niemcy to na co sobie zasłużyli... Niedługo uchodźcy pozwą wszystkich Niemców że im nie dają pieniędzy za darmo i mieszkań... Niemcy weźcie się za to póki jeszcze możecie.
bDTIoMab
szokman
5 lata temu
Dzisiaj hidżab a jutro kocyk modlitewny a po jutrze będzie sie domagać prawa do noszenia pasa szahida , Tak to durne i głupie Niemcy włażą w dooopę swoim oprawcom , utwierdzając ich w przekonaniu ,że to muzułmanie są panami a niewierne niemieckie psy , to ich sługusy...
Beton
5 lata temu
Gadałem dziś z kumplem który pracuje w Holandii i w Belgii ,gdzie ustawia rusztowania. Powiedział mi że Belgowie w dużych miastach uprawiają ostatnio nowy ekstremalny sport. Ten ekstremalny sport to wyjście wieczorem do knajpy :-)))) Powiedział mi że kiedy robi się szaro, to w Brukseli na ulicach nie ma białych ludzi. W ogóle nie wychodzą z domów. Kiedy wyszedł raz wieczorem po fajki to kilku nowo przybyłych Europejczyków szybko dało mu poznać czym ów nowy ekstremalny sport jest i dlaczego Belgowie coraz rzadziej go uprawiają.
Najnowsze komentarze (44)
Bara.Bara
5 lata temu
Zamiast Hijabu i Burkah..niech zalolzy stary worek od Kartofelen..i problem rozwiązany..Panie Sobieski..czas na zmartwychwstanie!
san
5 lata temu
Nie pasuje muzułmańskiemu tłumokowi Bawaria to niech wypieprza do siebie
anakhonda
5 lata temu
powrót do jej własnego kraju jest wskazany tu musi się przyzwyczaić do praw europejskich nie podoba się bye
elutka
5 lata temu
niech wraca tam z kąt przyjechała wyuczyła się wiec może pomagać kobietom w swoim kraju i bronić ich praw tutaj w EU mamy dużo prawników tam na pewno jej pozwolą na wszystko
Michał
5 lata temu
A ja chyba pozwę Arabię Saudyjską za zakaz noszenia Krzyża
qwerty
5 lata temu
Nie może jakaś napływowa osoba wymuszać aby instytucja, która łaskawie ją zatrudniła zmieniła specjalnie dla niej swoje zasady. To jest chore narzucanie swojej ideologii. Jeżeli je się nie podoba to niech wraca tak skąd przyszła. Nie może być traktowana jak święta krowa w Indiach. Jest takee przysłowie Jeśli wchodzisz między wrony musisz krakać tak jak one"
allach to bic...
5 lata temu
niech ściąga ze łba tą chustę lampucera allaha albo niech jedzie tam skąd przybyła, bo tam widocznie kobiety traktują z szacunkiem.
STOP Islamist...
5 lata temu
Prościej by było zdelegalizować Islam tak jak to jest w Japonii
bDTIoLZT
job1976
5 lata temu
Jest prawnikiem? Czemu nie u siebie w rodzinnym kraju??? A oups - zapomniałem - kobiety mają tam prawo tylko "słuchać męża".
ehe
5 lata temu
ha, ha,ha
sprawiedliwy
5 lata temu
uzasadnili sensownie. Jak się nie podoba, niech jedzie do Arabii Saudyjskiej, będzie miała i edukację i prawo jazdy!
v
5 lata temu
Tak tak Niemcy was kraj juz powoli zmienia sie w kalifat .Czas sie pogodzic ze strata waszych wartosci .Dzis hidzab ,jutro burki wszedzie i obowiazkowo oraz brody po pas .
isa
5 lata temu
Ona nie powinna otrzymać obywatelstwa obcego kraju.
isa
5 lata temu
Jeżeli nie chce być szykanowana w obcym kraju to powinna przyjąć kulturę tego kraju i nie obnosić się ze swoją wiarą i kulturą. Jak chce nosić hidżab to niech wraca do swojego kraju.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić