Tomasz Wiślicki| 

Pozwolili uczniom nosić kapcie. Wszystko przez te badania

1

Jedna z brytyjskich podstawówek postanowiła zaryzykować i wdrożyć niedawne odkrycie naukowców z Uniwersytetu Bournemouth. Po 10 latach badań nad zachowaniem uczniów z 25 krajów naukowcy odkryli, że noszenie kapci w czasie lekcji poprawia stopnie, uspokaja, a nawet redukuje agresję.

Pozwolili uczniom nosić kapcie. Wszystko przez te badania
(Pixabay.com, jbdeboer)

Szkoła podstawowa w hrabstwie Derby już zanotowała postępy. Jej dyrektorka nigdy nie skarżyła się co prawda na złe zachowanie uczniów i zaklina się, że nie ma u niej tzw. trudnej młodzieży, ale zauważyła, że teraz dzieci mniej biegają po korytarzach i wydają się zdecydowanie bardziej zrelaksowane. Wielu uczniów poprawiło też stopnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z nauczycieli przeczytał gdzieś o tym i zasugerował takie rozwiązanie. Dzieciom bardzo się to spodobało i od tej pory większość z nich, a także niektórzy nauczyciele, chodzą po szkole w kapciach, mówiąc, że czują się tu jak w domu - powiedziała gazecie "Derby Telegraph" dyrektorka Michelle Hall z wiejskiej szkoły podstawowej w Findern.

Z badań opublikowanych przez Uniwersytet w Bournemouth korzystają także Skandynawowie. "Uczniowie w kapciach" nie tylko lepiej się uczą i są spokojniejsi, ale też rzadziej spóźniają się do szkoły, chętniej zostają po lekcjach, a także znacznie więcej czytają.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić