Prince trzymał nieopublikowane nagrania w sekretnym sejfie

16

Dom będący zarazem studiem nagraniowym Prince'a, Paisley Park, pełny był nie tylko nagród, które artysta dostał w trakcie długiej i owocnej kariery. Jak donosi profil Hip Hop Facts na Twitterze, w domu mieści się ukryty sejf, w którym artysta trzymał około dwóch tysięcy nigdy nieopublikowanych nagrań!

Prince trzymał nieopublikowane nagrania w sekretnym sejfie
(AFP, ROBYN BECK,KEVORK DJANSEZIAN)

O tajnym sejfie spekulowano od lat. Plotki podsycały osoby z kręgu bliskich znajomych Prince'a. Susan Rogers, realizator dźwięku pracująca w studiu, potwierdziła, że w budynku znajduje się tajne pomieszczenie, w którym artysta ukrywał przed światem swoje dzieła.

Skąd tyle utworów? Saksofonista Eric Leeds przyznaje, że Prince często improwizował z innymi artystami. Najczęściej jednak po nagraniu kilku utworów nudził się, a wykonana praca lądowała w szufladzie. Sam był "ofiarą" takiej sytuacji - informuje "Daily Mail".

Nie jest jasne, czy rzeczywiście tyle piosenek nie ujrzało światła dziennego. Jeśli jednak szacunki są prawidłowe, to wystarczyłoby, żeby wydawać kolejne albumy raz do roku przez następne sto lat. Legenda Prince'a będzie trwała wiecznie?

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić