Program 500+ smakowitym kąskiem dla oszustów!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przestrzega przed złodziejami działającymi na stronach, z których można pobrać wniosek umożliwiający otrzymanie świadczenia na dziecko w programie 500+.

Program 500+ smakowitym kąskiem dla oszustów!
(flickr.com, Dariusz Gąszczyk)

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. Inicjatywa ta nie była konsultowana z Ministerstwem Rodziny, Pracy Polityki Społecznej - ostrzega ministerstwo.

Resort dodaje, że dokumenty umożliwiające skorzystanie z programu 500+ będą darmowe. Jak również dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podania będzie można przekazywać od początku rozpoczęcia projektu. Według najnowszych informacji, nastąpi to w kwietniu tego roku - informuje rmf24.pl.

*Dotacje dla rodzin będą wypłacane w wielu miejscach. *500 zł. można będzie odebrać w urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej lub gminnych centrach do realizacji świadczeń.

Rząd wciąż pracuje nad projektem ustawy. Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne, które potrwają do 21 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić