Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Przeczytaj ten tekst, a już nigdy nie pocałujesz psa

84
Podziel się

Ludzie, którzy całują swoje psy, twierdzą, że ich pysk nie jest brudniejszy od ludzkiego. Cytowany przez "New York Timesa" profesor medycyny z uniwersytetu w Filadelfii twierdzi jednak, że tak naprawdę jest to "niesamowite siedlisko bakterii, wirusów i grzybów". Ale nie tylko.

Przeczytaj ten tekst, a już nigdy nie pocałujesz psa
(Shutterstock.com, shulgenko)
bEUjGywR

Neilanjan Nandi opisał problem w mailu do gazety. Zatytułował go "Dlaczego nie całować się z psem?". Według niego choć psia ślina ma cudowne właściwości i dzięki proteinom pomaga na przykład w gojeniu się ran, zawarte w niej odzwierzęce mikroorganizmy mogą powodować choroby. Szczególnie u ludzi.

Kiedy psia ślina wejdzie w kontakt z ludzką skórą, to prawie niemożliwe, żeby coś się stało. Szczególnie, jeśli mówimy o zdrowej osobie. Wirusy czy bakterie mogą jednak zostać wchłonięte przez jamę śluzową nosa, ust czy oczu. Powinno się więc unikać lizania po twarzy - twierdzi cytowany przez "New York Times" Kaplan.

Okazuje się jednak, że zagrożeń jest więcej. Swoje trzy grosze do tematu dorzucił też John Oxford z uniwersytetu Queen Mary w Londynie, sugerując, że przez polizanie psa człowiek może zarazić się nawet pasożytami, takimi jak tasiemiec.

bEUjGywT

Psy spędzają połowę swojego życia z nosem przy brudnych i obrzydliwych rzeczach, na przykład odchodach innych psów. Czasami też je jedzą. Ich pyski są więc pełne bakterii, wirusów i zarazków z tego źródła, także np. jaj pasożytów - powiedział profesor gazecie "Hippocratic Post".

*Zbliżanie twarzy do pyska psów jest niebezpieczne z jeszcze jednego powodu. *Ludzie nie do końca rozumieją język ciała tych zwierząt i nie zauważają kiedy są one przestraszone, zestresowane lub drzemie w nich agresja. Jeśli nie zachowa się należytej ostrożności, można łatwo zostać ugryzionym przez działające instynktownie zwierzę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjGyxu
KOMENTARZE
(84)
Dff
2 lata temu
Zoofilia jest karalna jak znasz takich to zadzwoń na policję i tyle.
Genitazy
5 lata temu
Ja lecę w ślinkę ze swoim psem. Może i mam zryty beret,ale jakoś dobrze mi z tym :D
lila
5 lata temu
żygać mi się chce na sam widok takich scen. To chore
bEUjGyxv
lila
5 lata temu
żygać mi się chcę jak to czasem widzę w życiu niadała bym się polizać żadnemu zwierzeciu
ppppp
5 lata temu
o psa trzeba dbać: szczepić i odrobaczać
Felix
5 lata temu
"Sterylni" to wszystko łapią, nawet od patrzenia.
Hela
5 lata temu
A ja się daję lizać już wiele lat i nic mi nie jest.
mruczek
5 lata temu
A kot?
lwiczka
5 lata temu
Przeciez to,oczywiste ze pies ma inny sklad chemiczny enzymow sliny niz ludzie.Pies moze jesc to,co czlowiek nigdy nie zje.
...tralalala
5 lata temu
Ludzie z prostego tematu zrobiliście wywód na temat waszych problemów seksualnych, jak to wasze dzieci wilki wychowały itp... ja też mam psa i nie wyobrażam sobie, jakby go nie było. Czasem ładuje mi się do łóżka, przytula się... ale żeby go calować? Pomyślcie jak wykonuje codzienną higienę! Może powinniście wyliczać jajka za niego. Szybciej, łatwiej i przyjemniej (przynajmniej dla psa)
Wlasicielka D...
5 lata temu
Ja zawsze tulilam i dawalam buzi mojemu szudlaczowi
Psiarz.
5 lata temu
Pierdoły.Daję sie lizać od 24 lat i jest OK.
aska
5 lata temu
Głupoty w tym artykule piszą -od maleńkości wychowywałam się z kotami i psami i przytulałam się jako małe dziecko ,spały na moim łożku i moje dzieci też wychowywały się ze zwierzątkami i nie chorowały,nie miałyśmy żadnych alergii do dziś każdy jest zdrowiutki, a dzisiejsze dzieciaki byle co i chore Moim zdaniem od małego tylko na wszystko tablety no i ta żywność nafaszerowana chemią to podstawa wszystkich chorób a nie pies czy kot ,który jest w czystym pomieszczeniu i dba się o o niego.Do dziś mam zwierzaki i jest super .Są cudowne i są najlepszymi przyjacielami na świecie.
bEUjGyxn
Hieronim
5 lata temu
A ja lubię jak pies mnie tryka w nogę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić