Przestań to robić swojemu psu. On tego wcale nie lubi

39

Nauka postanowiła złamać serca milionom posiadaczy psów na całym świecie. Nowe badania opublikowane w magazynie "Psychology Today" twierdzą, że psy nie znoszą przytulania. W tej sytuacji ich poziom stresu i lęku podnosi się, co z pewnością nie jest pozytywną reakcją na przejaw miłości swojego właściciela.

Przestań to robić swojemu psu. On tego wcale nie lubi
(Pixabay.com)

Psycholog Stanley Coren uważa, że przytulając psy robimy im krzywdę. Zwierzę czuje się wtedy jak w potrzasku i bez możliwości ucieczki.

Pierwszą linią obrony psa nie jest użycie zębów, ale ucieczka. Behawioryści uważają, że pozbawiając psa tej możliwości, zwiększamy poziom jego stresu - twierdzi Coren cytowany przez metro.co.uk.

*Zdjęcia przytulanych psów potwierdzają, że przytulanie im nie służy. *Coren tłumaczy, że u tych zwierząt da się zauważyć subtelne oznaki niepokoju. Nawet lizanie człowieka po twarzy nie jest "buziakiem" oznaczającym miłość, ale prośbą, by go puścić. Z 250 przejrzanych zdjęć 81.6 procent psów wykazywało przynajmniej jedną oznakę lęku.

Jak okazywać psu miłość bez przytulania? Najlepiej pogłaskać go po łbie, podrapać w brzuch lub uraczyć smakołykiem. Pies będzie wiedział, że jest kochany i bezpieczny.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić