aktualizacja 

Ramsay zarobi prawie 2 mln złotych rocznie. Za jeden dzień pracy

3

Światowej sławy szef kuchni Gordon Ramsay podpisał umowę, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć. Dzieki restauracjom sygnowanym jego nazwiskiem w Las Vegas zarobi nawet 340 tys. funtów (ok. 1,9 mln złotych) rocznie i wcale nie będzie musiał na nie ciężko pracować.

Ramsay zarobi prawie 2 mln złotych rocznie. Za jeden dzień pracy
(Brian J. Ritchie/Hotsauce / Rex Features/EAST NEWS)

Restauracja i pub nazwane na jego cześć usytuowane są w Caesar’s Palace. To jeden z droższych i najbardziejznanych hoteli w Las Vegas. Podobny lokal otwarty zostanie w filii firmy w Atlantic City. Umowę podpisano na 10 lat - informuje "Daily Mail".

Co Gordon Ramsay będzie musiał zrobić, żeby zarobić fortunę? Wystarczy, że zjawi się w lokalu na jeden dzień w roku. Musi spędzić na miejscu minimum 24 godziny. W umowie zawarto także klauzulę, że gwiazdor światowej kuchni musi pozwalać się wtedy fotografować.

Poza tym menu obu restauracji będzie ustalane właśnie przez Ramsaya. W zamian za to otrzyma on 5 procent zysku z lokali, szacowanego na 7 mln funtów rocznie. Jednak w umowie zawarto jeden haczyk. Jeśli zyski będą niższe, Gordon Ramsay będzie musiał obejść się smakiem.

To nie wszystko. Właściciele hotelu muszą zapewnić mu zakwaterowanie. Na czas swojego pobytu Ramsay będzie miał do dyspozycji trzy luksusowe pokoje w Caesar’s Palace. Po co mu aż trzy? Nie wiadomo. Luksus będzie jednak ograniczony. Za wszelkie dodatkowe koszty, tj. korzystanie z minibarku i zamawiany do pokoju katering brytyjski kucharz zapłaci sam. Od firmy dostanie 30-procentowy rabat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić