Wróć na

Rewolucyjny lek na raka już dostępny

166
Podziel się

Brytyjskim lekarzom udało się opracować nowy, rewolucyjny lek na raka, który został już zatwierdzony do stosowania w Europie.


Rewolucyjny lek na raka już dostępny
(PAP)
bCzxjKGJ

Nowy lek ma leczyć szeroki zakres nowotworów. Zatwierdzona substancja nosi nazwę Larotrectinib. Brytyjscy lekarze, którzy testowali środek, twierdzą, że dzięki niemu będzie można ograniczyć liczbę niepożądanych skutków ubocznych oraz wyleczyć większą liczbę pacjentów.

Specyfik wyróżnia się na tle innych substancji. Głównie tym, że może on być podawany chorym na różne rodzaje nowotworów o takim samym biomarkerze bez względu na to, gdzie zlokalizowany jest rak.

Lekarze twierdzą, że nowy lek naprawdę może zrewolucjonizować leczenie raka i to nie tylko u dorosłych, lecz także u dzieci. Pierwszą pacjentką, która już miała okazję przetestować lek, była 2-letnia Charlotte Stevenson. U dziewczynki zdiagnozowano włókniakomięśniaka, który jest nowotworem tkanki łącznej ciała. Dziewczynka przez ostatni rok poddawana była terapii z wykorzystaniem leku. Jak powiedziała mama chorego dziecka, lek miał niesamowity wpływ na guz, a jej córka może teraz mieć dzięki niemu stosunkowo normalne życie.

bCzxjKGL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCzxjKHm
KOMENTARZE
(166)
echhhhh......
8 miesięcy temu
Dostępny w Polsce za100 lat ?
Marek
8 miesięcy temu
W Polsce lek nigdy nie będzie dostępny, Polacy mają się rodzić po bożemu, żyć niekoniecznie.
anty !
8 miesięcy temu
Nie rozśmieszajcie ! Nie ma takiego leku, i dłuuuuuuuugo nie będzie, jeśli pieniądz będzie ważniejszy od zdrowia człowieka. Żden koncern farmaceutyczny nie stworzy leku, a by wyleczył ludzi i aby koncern nie miał kasy z tego.
bCzxjKHn
Ewa
8 miesięcy temu
Wielka ściema bo nikt nie dopuści do tego aby powstał lek na raka.Wiele instytucji splajtowało by przez to.Śmierć człowieka to jest biznes.
ROSHFOR
8 miesięcy temu
Rak to nie choroba, rak to stan zdrowia. Ile osób wyłysiało od raka? ZERO. Ile osób wyłysiało od leczenia tego raka chemią?
Najnowsze komentarze (166)
aaa
8 miesięcy temu
Miejmy nadzieje,ze to prawda.
Zgred1
8 miesięcy temu
w polsce musi dać zgodę episkopat oczywiście nie za darmo
8765432345675...
8 miesięcy temu
400k USD/rok kuracji, genialne po prostu, genialne...:(((
Ola
8 miesięcy temu
To ile tysiecy Polakow usmierci polski rzad, zanim ten lek sprowadzi i zerfunduje?
A.A
8 miesięcy temu
Cena leku za 60 kapsułek 24,000euro!
Stanislaw
8 miesięcy temu
gdzie jest dostepny???!!!!!! szukalem w aptekach we francji, szwajcari, w niemczech. nikt tego nie widzial. nie mamcie ludzi!!! podajcie dokladne wiadomosci. chyba nie zdajecie sobie co robicie ludziom takim tytulem. wyjasnijcie to!
Obiektywny
8 miesięcy temu
Czemu piszą, że lekarze twierdzą a nie wyniki badań dowodzą. Taką reklamę to ja mam w czterech literach. Dziękuję!
Zark
8 miesięcy temu
Tyle że GB opuszcza Unię, czyli lek będzie "zagraniczny".
bCzxjKHf
Kusy
8 miesięcy temu
Ostatnio pisali o Mniszku lekarskim czyli popularnym Mleczu. Podobno skuteczny w 48 godzin. Pestki Moreli (2 dziennie). Jan Taratajcio "łańcuch życia".
dfg
8 miesięcy temu
60kapsulek $11,423.90 , dawkowanie 2/dzien
przedstawicie...
8 miesięcy temu
SPOKOJNIE ...DAWKA KOSZTUJE 25 TYŚ EURO BY PRZEŻYĆ NALEŻY ZAŻYĆ 4 DAWKI ....
em
8 miesięcy temu
najlepszym lekiem dla babci i dziadka jest pies , jakby co nie wpusci doktorków do domu i dzieki temu przezyja
wojna jest ba...
8 miesięcy temu
Czyli następny lek na raka, który raka nie leczy, ale za to jest drogi. Tak dla pacjenta, jak i dla resortu zdrowia, który będzie musiał do niego dopłacać farmaceutycznej maszynie do robienia kasy.
kwestia
8 miesięcy temu
To rzeczywiście nowość, bo dotąd słyszeliśmy o coraz większej specjalizacji w celowanej terapii biologicznej i mnożono preparaty niemal z miesiąca na miesiąc. Dobrze by było, ale doświadczenie ostatnich 30 lat sprawia, że pozostanę ostrożny. Notabene z opisanego przykładu Charolotty nie wynika, że nastąpiło wyleczenie, tylko regresja, chociaż dobre i to. Pytanie, co w przypadku guzów z tendencjami do tworzenia metastaz, czyli przerzutów. No właśnie, czy lek działa w III stadium nowotworzenia?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić