o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Rezerwacja hotelu tyle miesięcy naprzód da ci największe oszczędności

0
Podziel się

Serwis TripAdvisor zebrał kilka rad dla tych, którzy wcześniej planują urlop i chcą jak najwięcej zaoszczędzić. Warto o nim myśleć zawczasu bo w kieszeni zostaje nawet ćwierć całej kwoty przeznaczonej na nocleg.

Rezerwacja hotelu tyle miesięcy naprzód da ci największe oszczędności
(Shutterstock.com)
bDUrsjAR

W zestawieniu ujęto kilka miejsc popularnych wśród turystów. Największe oszczędności daje wcześniejsze wykupienie noclegu w Dubaju, Bombaju i Pradze. Jeśli zrobimy to odpowiednio sześć, od trzech do siedmiu i do trzech miesięcy przed planowanym przyjazdem, zapłacimy 24 proc. mniej.

Z ciekawszych miejsc warto wymienić choćby Nowy Jork czy Rzym. W amerykańskim mieście rezerwacja dwa miesiące wcześniej pozwoli oszczędzić 23 proc. Z kolei o noclegu we włoskiej stolicy warto pomyśleć od czterech do ośmiu miesięcy przed wyjazdem. Dzięki temu zapłacimy 21 proc. mniej.

bDUrsjAT

*Serwis zamieścił też kilka ogólnych rad. *Lecąc do USA rezerwację warto wykonać trzy miesiące wcześniej. Średnia oszczędność to 9 proc. Podobne wyprzedzenie warto zachować w przypadku podróży do Azji, gdzie w kieszeni zostanie ok. 14 proc. kwoty. Jeśli natomiast chodzi o Europę, to na naszym kontynencie ceny są praktycznie stałe. Minimalne oszczędności w większości przypadków da rezerwacja 5-9 miesięcy wcześniej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUrsjBu
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić