Piotr Kalsztyn| 

Rolnik wpadł do studni i prawie zamarzł

32

Mężczyzna tak długo przebywał w lodowatej wodzie, że temperatura jego ciała spadła o ponad 12 stopni Celsjusza.

Rolnik wpadł do studni i prawie zamarzł
(Policja)

*53-latek wpadł do studni w swoim gospodarstwie w gminie Warta. *Mężczyzna nie mógł wydostać się o własnych siłach. Jego koledzy również nie byli w stanie mu pomóc. Twierdzili, że mężczyzna wpadł zbyt głęboko, a ponadto ważył ponad 100 kilogramów, co uniemożliwiało im wyciągnięcie go – informuje policja.

*Wrzucili do studni sznurek, który mężczyzna obwiązał sobie wokół rąk. *Drugi koniec przywiązali do ładowacza zamontowanego na traktorze. Dzięki linie mężczyzna był zanurzony jedynie do połowy. Nie groziło mu utonięcie. Niebezpieczeństwem była jednak temperatura. 53-latek mógł umrzeć z wychłodzenia.

Na miejsce przyjechała policja. Rolnik był już wycieńczony, nie dało się z nim normalnie rozmawiać. Mundurowi kazali sąsiadowi podnosić powoli łyżkę ładowacza. Trzeba było zachować szczególną ostrożność, aby sznurek się nie zerwał. Sami natomiast przechylili się do studni i złapali mężczyznę za ubranie.

Rolnik trafił do szpitala. Temperatura jego ciała spadła do 24 stopni Celsjusza. Pogotowie zabrało go do Sieradza w stanie hipotermii.

Zobacz także: Zobacz także: Policja z Katowic szuka złodzieja żyrandoli. Wszystko nagrała kamera

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić