Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Polacy hakują… traktory. Klienci nawet z USA

26
Podziel się

Farmerzy mają dość tego, że John Deere, firma produkująca traktory, nie pozwala przeprowadzać samodzielnych napraw. Rozwiązanie mają natomiast Polacy i Ukraińcy, którzy sprzedają zmodyfikowane oprogramowanie, pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Polacy hakują… traktory. Klienci nawet z USA
(Pixabay.com)
bEUVmHMB

Specjalne programy można kupić na forach z płatnym dostępem. Całość kosztuje ok. kilkudziesięciu dolarów, ale trzeba też mieć specjalny kabel diagnostyczny warty kolejne dziesiątki dolarów.

Rolnicy nie boją się jednak cen hakowanego oprogramowania. Sprowadzenie technika z John Deere’a czy naprawa w autoryzowanym serwisie są bowiem o wiele droższe. Tymczasem jest to niezbędne, bo po zamontowaniu jakiejś nowej części (np. skrzyni biegów), traktor po prostu nie ruszy. Wymagana jest bowiem ingerencja pracownika firmy wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie.

Farmerzy są wściekli na John Deere’a. Jak podaje serwis Motherboard, narzekają, że firma może zdalnie wyłączyć ich traktor. Z kolei brak możliwości naprawy na poczekaniu oznacza dla nich duże straty. Na autoryzowanego mechanika trzeba bowiem swoje poczekać, a rola sama się nie obrobi.

bEUVmHMD

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUVmHNe
KOMENTARZE
(26)
Czesław
5 lata temu
Ale na szczęście POLAK potrafi!!
and
5 lata temu
Znajomy kupił ciągnik tej firmy. Wiosną jest dużo prac polowych więc całe dnie spędzał na traktorze któregoś dnia ciągnik nie odpalił za nic nie dało się go uruchomić. Znajomy dzwoni do serwisu firmy i zgłasza awarię a pan z serwisu mówi mu: Zalega Pan z ostatnią ostatnią ratą, proszę zapłacić a ciągnik odpali.
xxx
5 lata temu
To po co od nich to kupili? :)
bEUVmHNf
Kirk
5 lata temu
Masakra jeszcze tak głupiego podejścia firmy nie widziałem. Przecież to jest strzał w stopę dla nich. Gdyby mi powiedzieli, że nie mogę sam naprawiać czegoś za co zapłaciłem to bym tego nie kupił. Dziwię się ludziom, że się godzą na to. Przecież to ja płacę za coś i to jest MOJE. Mogę zrobić z tym co mi się podoba. Mogę rozebrać to do śrubki, albo postawić na środku pola i nie ruszać. Również mogę naprawiać u sąsiada. Dlatego tym powinien zająć się urząd ochrony konsumenta. Ponieważ stajemy się niewolnikiem firmy, a nie klientem.
URSUS.STAR.JE...
5 lata temu
a mury runą,runą ,runą i pogrzebia stary swiat....spiewał taki jeden dyzio dla żydowskiej publiki. Macie teraz ZACHÓD. Zachód bez trwogi o konkurencje ze WSCHODU. Jeszcze tylko Rosja sie trzyma. Dlatego tak jej nienawidza bo tam tez by chetnie sprzedawali i to nie tylko traktory ale i cał reszte tego swojego badziewia.
kamion
5 lata temu
Posiadam ursusa c355 z 1970r. Może nie jest tak luksusowy jak nowoczesne ciągniki zachodnie , ale naprawy wykonuję samodzielnie, brak problemu z zaopatrzeniem w częsci zamienne a przede wszystkim brak elektroniki i zbędnego i kłopotliwego oprogramowania. Nigdy nie zamienię mojego starego poczciwego ursusa na jakiegos lewackiego johandera. Uważam, że powinno się wznowić produkcję traktorów podług starej sprawdzonej technologii; tego oczekują klienci.
nie no, nie m...
5 lata temu
O proszę, a mówili że piractwo ma krótkie nogi :)
dscdasf
5 lata temu
hehe kupujesz pojazd i okazuje sie jak by nie był twój bo musisz zaplacic za servis hehe paranoja
Hip..Czip
5 lata temu
Jak będziecie POdskakiwać..tu wyłączymy wam Czipy..i co nam zrobicie?
aabgrx5
5 lata temu
a naszych traktorów nie ma?
Pawlak
5 lata temu
A taki był ładny AMERYKANSKI szkoda :)
W cenie
5 lata temu
Stary Ursus
józek
5 lata temu
Jest jedno rozwiązanie, nie kupować John Deere’a.
bEUVmHMX
Riko
5 lata temu
GMO jeszcze bardziej ogranicza a te rośliny, które można spryskiwać rakotwórczym rundupem wiadomo jak szkodzą...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić