o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Rosja oskarża Polskę. Bezwzględne słowa Marii Zacharowej

680
Podziel się

Rosja oskarża Polskę o podkopywanie relacji łączących oba kraje. Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, zarzuca Polsce "agresywną retorykę". To kolejny głos w trwających od kilku dni przepychankach pomiędzy Rosją a Polską.

rosja
rosja (East News, Valeriy Melnikov/SPUTNIK Russia)
bErLMGMl

Wypowiedź Zacharowej była reakcją na wystąpienie polskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Przedstawiciel MSZ skrytykował słowa Władimira Putina na temat inwazji wojsk Związku Radzieckiego 17 września 1939 roku.

Dziewiętnastego grudnia odbyła się coroczna konferencja prasowa z udziałem Władimira Putina. Właśnie wtedy padły słowa, które stały się kością niezgody w stosunkach polsko-rosyjskich. Prezydent oświadczył, że rok przed wkroczeniem wojsk na teren sąsiedniego kraju Polacy sami brali udział w procesie podziału Czechosłowacji.

Putin twierdził, że dowódcy Związku Radzieckiego byli gotowi podjąć rozmowy z polskim rządem. Jednak jego przedstawiciele zdecydowali się na ewakuację z kraju i dlatego – jak to ujął prezydent Rosji – "nie było z kim rozmawiać".

bErLMGMn
Zobacz także: Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

W odpowiedzi przedstawiciele polskiego MSZ wydali oficjalne oświadczenie. Pojawiły się w nim m.in. twierdzenia, że Władimir Putin przedstawił "niewłaściwy obraz wydarzeń" z przeszłości.

Właśnie to oświadczenie wywołało reakcję Marii Zacharowej. Zdaniem rzeczniczki rosyjskiego MSZ Polacy podważyli tym ustalenia naukowców i ekspertów, którzy od lat ciężko pracują, badając historię relacji obu państw.

bErLMGMt

Agresywna retoryka i burzenie pomników żołnierzy walczących z faszyzmem oraz granie pierwszych skrzypiec w nakładaniu antyrosyjskich sankcji UE są tego bezpośrednim dowodem – oświadczyła Maria Zakharova.

Zdaniem Zacharowej wina leży przede wszystkim po stronie polskich władz.

Przedstawiciele Warszawy od wielu lat podważają pracę ekspertów i dwustronne stosunki – wyjaśniła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

bErLMGMu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErLMGMO
KOMENTARZE
(680)
Tomek
2 lata temu
24 grudnia 1937 roku. Mój pradziad został zlikwidowany przez NKWD w miejscowości Korosten niedaleko Żytomierza. W latach 1937-38 ten właśnie Związek Radziecki jeszcze przed 2 wojną światową prowadził zorganizowaną eksterminacyjna i zbrodniczą działalność na 111 tysiącach pomordowanych w tym czasie osobach uważających się za Polaków. Nazwa Związek Radziecki napawa mnie odrazą.
€ tata::
2 lata temu
Agresja Rosji i gwałtu na narodzie Polskim to według Putina nie miało miejsca. A kto w 1939 zadał cios Polsce w plecy jak nie Rosja, z zachodu Niemcy a ze wwschodu wielka dzika armia czerwona.
Stettiner
2 lata temu
Eh! Ruskaja krasawica
bErLMGMP
Sutannowy
2 lata temu
U Putina jest taki dobrobyt w Rosji że muszą przyjeżdżać do Polski po kartoszki i mięso 1usd = worek rubli bieda aż piszczy jak tak tam dobrze to czemu tyle ruskich interdiewoczek stoi prz szosie i czeka na tirowców 50 w płaszczu a żopu 75pln
Sutannowy
2 lata temu
Putin niech nie podskakuje i nie mataczy bo jak się Kaczka zdenerwuje to będziemy graniczyć z Chinami
anatol
2 lata temu
PiS stosuje takie same zagrywki propagandowe jak Rosja. Jedni i drudzy lubują się w kłamstwie, którym częstują swój elektorat.
Andrzej
2 lata temu
Ježeli rzæd zostałby w kraju to dostałby zaproszenie do Katynia
45rt
2 lata temu
Powiedziała prawdę.To Polska psuje wzajemne stosunki i Polska na tym traci przykład pierwszy z brzegu to NordStream mógł iść przez nasze terytorium i byłyby z tego niebagatelne wpływy do budżetu drugi przykład to sankcje zawsze jesteśmy pierwsi i kto sprzedaje jabłka do Rosji oczywiście Holandia bo siedzi cicho.A co do II Wojny Światowej to niestety prawda najszybciej z Polski uciekł rząd i dowództwo na czele z marszałkiem Rydzem-Śmigłym.Udział w rozbiorze Czechosłowacji prawda(aneksja Zaolzia).Tak więc tzw narodowcy pouczcie się trochę historii i poczytajcie trochę a nie czerpcie tylko wiedzy o świecie z TVPiS
MLew
2 lata temu
Pani Mario niech uśmiech zawita na Pani 😘 twarzy.Polacy nie są ludożercami.Strasznie się nas boicie.
solo777
2 lata temu
Pomijając fakt że ta pani nie wie co mówi ,a raczej kazano jej tak mówić to ładna z niej babka ,no słowianki są piękne ,co do tego nie ma wątpliwości
bzyk
2 lata temu
Uciekli przed wojną (dno)
M Lew
2 lata temu
Mam gdzieś ruskich.To parszywi kłamcy,,,im wyższe stołki zajmują tym są bezczelniejsi swoją obłudą,,
Zloty
2 lata temu
Państwo dalej komunistyczne kture nie może sobie wybaczyć ze Polacy byli jedynym krajem które zdobyło Rosję
bErLMGMH
Wandal
2 lata temu
Czego dotyczy ten artykul ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić