REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski23.07.19 (06:50)

Rosja wtargnęła na teren Korei Południowej. Koreańczycy zaczęli strzelać

Rosja naruszyła we wtorek rano przestrzeń powietrzną Korei Południowej. W odpowiedzi na ten "bezprecedensowy akt" Korea poderwała myśliwce i oddała strzały ostrzegawcze.
Eugene Odinokov / East News

Trzy rosyjskie samoloty wojskowe wtargnęły na teren Korei od strony wschodniej. Koreańskie ministerstwo obrony poinformowało, że w związku z naruszeniem strefy indetyfikacji obrony powietrznej wysłało myśliwce, by ostrzec Rosjan. Poskutkowało, ale tylko na chwilę.

Jeden z samolotów Rosji zaraz wrócił. Przestrzeń powietrzna Korei Południowej została tym samym ponownie naruszona. Koreańczycy znowu oddali strzały ostrzegawcze.

REKLAMA

Korea Południowa podkreśla, że to pierwszy taki incydent między nią a Rosją. Seul stwierdził, że nigdy wcześniej rosyjskie samoloty wojskowe nie naruszyły koreańskiej przestrzeni – poinformował "The Guardian".

Rosyjskim samolotom towarzyszyły dwa chińskie. Nie wiadomo, czy Rosjanie i Chińczycy wtargnęli na teren Korei Południowej celowo. Koreańskie ministerstwo obrony zapowiedziało, że jeszcze dziś wezwie do siebie ambasadorów Rosji i Chin, aby złożyć formalny protest.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Rosjanie prowokują. NATO od razu poderwało myśliwce

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij