Tomasz Wiślicki| 
aktualizacja 

Rosjanie udaremnili atak terrorystyczny

19

Rosyjskie służby zastrzeliły w Niżnym Nowogrodzie dwóch podejrzanych o terroryzm mężczyzn. Mieli oni przy sobie ładunki wybuchowe. Trzeci zamachowiec poddał się. Podczas akcji doszło do eksplozji, w której ucierpiało dwóch policjantów.

Rosjanie udaremnili atak terrorystyczny
(twitter.com)

Policjanci zatrzymali samochód, w którym jechało trzech mężczyzn. Jeden się poddał, ale dwóch pozostałych stawiło opór. Zostali zastrzeleni na miejscu. W samochodzie znaleziono materiały wybuchowe - poinformowała cytowana przez "The Independent" rosyjska agencja informacyjna TASS.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie FSB. W internecie pojawiły się zdjęcia, na których wyraźnie widać samochód Daewoo Nexia, obok którego - jak informuje TASS - leżą dwa ciała. Zarówno drzwi, jak i bagażnik są otwarte. Kilkanaście metrów od auta, na ulicy, stoi policyjny robot, służący do neutralizowania ładunków wybuchowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosyjska agencja zacytowała także policyjnego informatora, który wspomina o tożsamości zabitych. Mieli oni być "członkami nielegalnej bojówki", co według TASS może oznaczać islamskich rebeliantów z Północnego Kaukazu. Niżny Nowogród, gdzie doszło do zdarzenia, znajduje się 400 kilometrów na wschód od Moskwy nad Wołgą. Jest częścią wielkiego ośrodka przemysłowego w Regionie Wołżańsko-Wiackim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić