aktualizacja 

Ryanair planuje duże zniżki. Chce przegonić konkurencję

2

Tania irlandzka linia lotnicza planuje w nadchodzących miesiącach cenową ofensywę. Duże zniżki na loty mają zapewnić przewoźnikowi przewagę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Mimo znacznych obniżek przewoźnik i tak oczekuje dużych zysków.

Ryanair planuje duże zniżki. Chce przegonić konkurencję
(Shutterstock.com)

Ceny spadną o nawet 12 procent. W miesiącach zimowych loty Ryanairem będą tańsze o 10-12 procent. Przez resztę roku zmaleją średnio o 7 procent. Jest to efekt zaostrzającej się konkurencji na rynku oraz spadku cen paliw. Cięcia mają zwiększyć liczbę pasażerów linii o 9 procent, do 116 milionów rocznie. Dzięki temu Ryanair powiększy przewagę nad innymi przewoźnikami.

Mimo obniżek firma wciąż przewiduje zysk. Prezes Ryanaira prognozuje, że w przyszłym roku fiskalnym Ryanair osiągnie zysk netto na poziomie 1,38 mld euro. Ponadto spółka zapowiada ekspansję w kierunku wschodnim, gdzie jej głównym konkurentem jest węgierski WizzAir.

Ryanair obsługuje najwięcej pasażerów w Europie. Dochody linii wzrosły o 43 procent w stosunku do poprzedniego roku, jednak dyrektor generalny Michael O'Leary twierdzi, że do marca 2017 roku będzie to już tylko 13 procent. Wpływ na to będą miały obniżki, które linia planuje na kolejne miesiące.

Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić