o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rzeka krwi w Korei Południowej. Ogromna rzeź świń

21
Podziel się

Rzeka w pobliżu granicy Korei Północnej i Południowej przybrała czerwony kolor w wyniku zanieczyszczenia krwią zabitych zwierząt. Władze Korei Południowej przeprowadziły rzeź 47 tys. świń, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Rzeka krwi w Korei Południowej. Ogromna rzeź świń
(YEONCHEON IMJIN RIVER CIVIC NETWORK)
bDZeCdph

Ulewne deszcze spowodowały, że krew z miejsca pochówku ok. 47 tys. świń przedostała się do rzeki Imjin. Oprócz przerażającego widoku, rolnicy skarżyli się na nieznośny zapach, który nie pozwalał im pracować.

Nie ma zagrożenia? Ministerstwo środowiska Korei Południowej opublikowało w środę oświadczenie, w którym stwierdza, że krew została „właściwie potraktowana”, m.in. za pomocą pomp ssących, a sytuacja nie wpłynęła na jakość wody z wodociągów w regionie.

W Korei Południowej dopiero niedawno odkryto ASF. Pojawiły się spekulacje, że wirus przybył z Korei Północnej. Kim Dzong Un ukrywał epidemię ASF przed światem. Południowokoreańskie wojsko zostało upoważnione do zabijania dzików, które przekraczają strefę zdemilitaryzowaną.

bDZeCdpj

Odkąd we wrześniu odnotowano pierwszy przypadek ASF, Korea Południowa uśmierciła około 380 tys. świń. Afrykański pomór świń jest wysoce zaraźliwy i nieuleczalny, z niemal zerowym wskaźnikiem przeżycia wśród zakażonych świń, ale nie jest niebezpieczny dla ludzi.

Zobacz także: Zobacz także: Rosja sprzedaje wieprzowinę Chinom. Polska nie może. "To układanki polityczne"
bDZeCdpp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZeCdpK
KOMENTARZE
(21)
Eee
rok temu
Jeśli nie jest niebezpieczna dla ludzi nie oznacza że jest to mięso byłoby bezpieczne dla psa czy kota. Mięso wieprzowe nie jest odpowiednie dla zwierząt !
mirek
rok temu
to kindzongun specjalnie kazal wylewac do rzeki krew aby zaraza dotknela rownierz koree poludniowa bo wwiezc jej niemogl a tak wirus poplynal zwierzenta popija z zek i rozniosa powinny byc za takie niedbalstwo kary miendzynarodowe natychmiast
Z.
rok temu
I dlatego te choróbsko się rozprzestrzenia ,człowiek nie pomyśli ...a potem zwierzęta cierpią i tracą życie przez głupotę ludzką ,a gadać to sobie mogą dużo ,i mydlić ludziom oczy .
bDZeCdpL
Ania
rok temu
No to bardzo inteligentni sa
koko
rok temu
Trzeba je było dać do Kima ...pomór by został zjedzony .....
RODO
rok temu
Tam już obowiązuje Szwecki kanibalizm !
5tghj
rok temu
Jak KIM was dorwie to rzeka znowu kolor zmieni
ice
rok temu
Skoro ten syf dostał się do rzek i może gleby, to dalej będzie się rozprzestrzeniał, i będzie tylko gorzej...
krzysztof
rok temu
ASF rozpowszechnia się wraz z dostaniem się bakterii do tlenu. Brawo. Teraz wszyscy będą zainfekowani i wcale nie musieli jeść tych zwierząt. To samo jest u nas podczas wybijania dzików. Celowe zagranie.
eeeech
rok temu
skoro choroba jest nie szkodliwa dla ludzi dlaczego mięsa się nie wykorzysta do zjedzenia chociaż na karme dla psów i kotów..
krew i wino
rok temu
I rzeki spłynęły krwią . W Warszawie na wiejskiej i do Wisły to by było
nikt
rok temu
wyeksportowac mięsko do afryki, albo im pomogą albo szybciej umrą
pzt
rok temu
Czas Apokalipsy nadchodzi
bDZeCdpD
Kolejny Znak
rok temu
Apokalipsa nadchodzi
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić