Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Samochód wjechał w grupę pielgrzymów. 14 osób rannych

75
Podziel się

Pielgrzymka do Częstochowy mogła zakończyć się dla jednej z grup tragicznie. W idących ludzi wjechał samochód.

Samochód wjechał w grupę pielgrzymów. 14 osób rannych
(WP.PL)
bETAoocB

Do wypadku doszło w Zawadach pod Kłobuckiem. Jak podane TVN24, 47-letni kierujący Dacią staranował grupę pielgrzymów. W wyniku uderzenia rany odniosło 14 osób. 9 z nich (w tym pielgrzym ze złamaną nogą) trzeba było przewieźć do szpitala w Częstochowie.

Sprawą zajmuje się już policja. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Jednak z racji na obrażenia ofiar, na mandacie się nie skończy. Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek do sądu.

*Środek sierpienia to czas, w którym odbywają się liczne pielgrzymki do Częstochowy. *Obecnie trwa swojego rodzaju kumulacja - wiele grup pątników dociera właśnie na Jasną Górę.

bETAoocD

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETAoode
KOMENTARZE
(75)
Obserwator
5 lata temu
Co to jest ???? Ma 200 m i zanieczyszcza rowy ??? Plezą sie jak niechciana stąka na zagonach znieniaków. Nie łażą polnymi drogami, a nie traktem, gdzie jeżdżą samochody
.
5 lata temu
Pielgrzymi już dawno w domu.
😈
5 lata temu
Pielgrzymki na tory!!! P.K.P. Pielgrzymkowy Kurs Pokutny 🚅🚃🚃🐷👴🐮👵👽🙏🐑😇⛄😵🐵🚃
bETAoodf
tyle w temaci...
5 lata temu
Bo są miejsca dla samochodów i dla pieszych. Drogi nie służą do łażenia po nich! Pielgrzymi niech chodzą polami i lasami.
rolnik
5 lata temu
Tak cel pielgrzymki to równiez cierpienie - wiec maja to w pełnym pakicie Do rolnika do żniw on z pozytkiem im zrobi wszystko co bogu potrzebne .
katolok
5 lata temu
gdzie jest Polska Policja ? Banda p.s pielgrzymów jedna za druga praktycznie bez zabezpieczenia , wali P-L strona dróg wojewódzkich itp., jedna 200 - 300 oosbowa grupa za druga . totalne zagrozenie w RD, zadnych praktycznych zabezpieczeń . Ps. przy starcie cos tam jest > kamizelki, latarki, piloci, linki . Po 20 % trasy towarzystwo juz tak nadchnione boskoscia i przyzwoleniem Komendanta Głównego, MSW ze totalny bałagan . Takie grupy w dizsiejszej dobie RD nie maja co szukac na żadnych drogach publicznych . Drogi polne, lesne OK . System i przyzwolenia na taki burdel jest winny a nie kierowca .
mickk
5 lata temu
zwyczajne pytanie zadam- dlaczego nielegalnie cie ludzie ida asfaltem/ jezeli juz chca pielgrzymowac ,to prosze bardzo- przez pola i lasy.
michalbielsko
5 lata temu
Tylko ja się zastanawiam, czy problemem jest dla takiej grupy ludzi konsekwentne trzymanie się chodnika, jeśli takowy istnieje przy drodze. Moim zdaniem nie. Na upartego da się iść po chodniku, nawet większą grupą. Niekoniecznie trzeba zajmować całą drogę. Z resztą widziałem sam kiedyś pod Częstochową grupę, która szła sobie grzecznie chodnikiem, jak należy.
AMEN
5 lata temu
To Pan Bóg kierował samochodem by pokarać grzeszników w tej pielgrzymce.
stary56
5 lata temu
łążą jak chcą to i tak potem się dzieje
Anty
5 lata temu
Jak długo to jeszcze będzie wisieć na pierwszej stronie serwisu- wisi chyba z tydzień. Pielgrzymki niech chodzą chodnikiem i lasami to nikt ich nie przejedzie, a tak chodzą jak święte krowy...
zuza
5 lata temu
Kierownik pielgrzymki chciał złapać pokemony, no i przyspieszył...
asmodeusz
5 lata temu
Najwazniejszy news swiata od kilku dni nie zmieniany!!!!!!!!!!!!!! A kogo to kużwa obchodzi, niech nie laza po drogach !!!!!!!!!!!
bETAoocX
Zbyszek Źio.....
5 lata temu
Cóż za radosna wiadomość rozlazło się czarne robactwo po drodze to i je przejechał. Ciekawe czy te karaluchy płacą podatek drogowy bo jak nie to po h...ja pchają się na drogi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić