REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski01.10.19 (09:04)

Samoloty mają niepokojące pęknięcia. Boeingi przejdą pilną kontrolę

Setki samolotów boeing 737 na całym świecie mogą przejść pilną inspekcję. W maszynach wykryto pęknięcia. Inspekcję mogą objąć różne modele boeingów z pokolenia NG.
iStock.com

Pęknięcia wykryto w trzech boeingach 737-800. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała, że znaleziono je w miejscach łączących skrzydła samolotu z kadłubem. Samoloty, w których są pęknięcia, to starsze modele boeingów, mające na koncie ponad 35 tys. lotów i modyfikowane z samolotów pasażerskich na transportowe.

Boeing zawiadomił FAA i pozostaje w kontakcie z operatorami samolotów 737 NG odnośnie problemu pęknięć wykrytych w małej liczbie samolotów przechodzących modyfikacje – poinformowała firma.

REKLAMA

Samoloty boeing 737 NG to tzw. samoloty nowej generacji. Do pokolenia tych maszyn należą modele 737-600, 737-700, 737-800 oraz 737-900. Pęknięć nie wykryto w najnowszym modelu boeingów, czyli 737 Max. Samoloty te są uziemione na całym świecie po katastrofach w Indonezji i Etiopii.

Inspekcje boeingów zostaną przeprowadzone w trybie pilnym. Według nieoficjalnych informacji samoloty zostaną sprawdzone w ciągu jednego tygodnia. Decyzja FAA o inspekcjach dotyczy tylko USA, ale inne kraje zwykle idą śladem i stosują się do zaleceń FAA – informuje Bloomberg.

Zobacz też: Boeing 787 ma poważną lukę. Cały kod Dreamlinera był dostępny w sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij