Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Samoloty mają niepokojące pęknięcia. Boeingi przejdą pilną kontrolę

13
Podziel się:

Setki samolotów boeing 737 na całym świecie mogą przejść pilną inspekcję. W maszynach wykryto pęknięcia. Inspekcję mogą objąć różne modele boeingów z pokolenia NG.

samolot boeing 737
samolot boeing 737 (iStock.com)

Pęknięcia wykryto w trzech boeingach 737-800. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała, że znaleziono je w miejscach łączących skrzydła samolotu z kadłubem. Samoloty, w których są pęknięcia, to starsze modele boeingów, mające na koncie ponad 35 tys. lotów i modyfikowane z samolotów pasażerskich na transportowe.

Boeing zawiadomił FAA i pozostaje w kontakcie z operatorami samolotów 737 NG odnośnie problemu pęknięć wykrytych w małej liczbie samolotów przechodzących modyfikacje – poinformowała firma.

Samoloty boeing 737 NG to tzw. samoloty nowej generacji. Do pokolenia tych maszyn należą modele 737-600, 737-700, 737-800 oraz 737-900. Pęknięć nie wykryto w najnowszym modelu boeingów, czyli 737 Max. Samoloty te są uziemione na całym świecie po katastrofach w Indonezji i Etiopii.

Inspekcje boeingów zostaną przeprowadzone w trybie pilnym. Według nieoficjalnych informacji samoloty zostaną sprawdzone w ciągu jednego tygodnia. Decyzja FAA o inspekcjach dotyczy tylko USA, ale inne kraje zwykle idą śladem i stosują się do zaleceń FAA – informuje Bloomberg.

Zobacz także: Zobacz też: Boeing 787 ma poważną lukę. Cały kod Dreamlinera był dostępny w sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Fiu fiu
3 lata temu
Dziadostwo straszne te boeingi. Najbardziej mnie zaskoczyło to, że pęknięć nie mają MAX-y, które zanim zaczęły na dobre latać, zostały uziemione i stoją sobie gdzieś po krzakach.
PN
3 lata temu
Ludzie, nauczcie się pisać!!! Co to ma być? „Inspekcję mogą objąć różne modele samolotów...” - sam początek artykułu. Odechciewa się czytać.
Wasse
3 lata temu
Zlom.made.in.usa
g29
3 lata temu
737 Max. nie ma pęknięć bo po prostu NIE LATA, bo jest uziemiony z powodu katastrof (czytaj chciwości producenta oraz braku poprawnej kontroli w czasie jego certyfikacji).
Mik
3 lata temu
A my dalej furmanką i różańcem gonimy cywilizowany świat.
wrona
3 lata temu
nie słyszy się że Airbus ma jakieś problemy techniczne tylbo cały czas Boeing. A LOT jak zwykle kupuje amerykanski szajs.
oj
3 lata temu
No to LOT będzie miał problemik
MójNick
3 lata temu
Kiedy przez okno samolotu patrzę na skrzydła, to się dziwię, że tyle wytrzymują i nie urywają się od kadłuba. Cały czas drżą, a przecież utrzymują silniki, zbiorniki na paliwo i... cały samolot.
Next
3 lata temu
Polac eco zywical / fibers / bambo/ lub nowe szkliwo silica / eco fibers
Ciekawski
3 lata temu
Wiadomo, że w żywych organizmach i w silnikach spalinowych występują reakcje związków węgla "C" i wodoru "H2". Węgiel utlenia się na CO2, a wodór na H2O (wodę). W związku z tym; 1.] Czy ubywa tlenu w atmosferze? 2.] Czy przybywa wody na naszej planecie?
Tvr
3 lata temu
Tak tylko lotnicywo to 12% co2, reszta to elektrownie , I transport ladowy
Obatel
3 lata temu
Fatalne wiesci dla Boeinga. Ale to i dobrze - zmniejszy sie zanieczyszczenie planety jak mniej bedzie latać :-)
xxxl
3 lata temu
Niemożliwe! Takie ładne, amerykańskie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić