REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Mieśnik11.02.19 (08:54)

Sejm szuka sprzątaczek. Wymagania większe niż dla... polityków!

Praca szuka człowieka! Mało tego: szuka go do Sejmu. Na pół etatu, do sprzątania. Szkopuł w tym, że jedno z kilku wymagań jest takie, że nie spełniłby go niejeden polityk.
MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER / East News

Na ogłoszenie natrafiliśmy na stronach kancelarii Sejmu. Właściwie nie różni się niczym od innych, standardowych. "Pracownik do sprzątania" musi spełnić kilka, dość oczywistych, wymogów.

Są to między innymi: znajomość środków czystości, umiejętność posługiwania się urządzeniami do utrzymania czystości, umiejętność sprzątania i dobrej organizacji pracy i jeszcze kilka innych, tematycznie zbliżonych.

REKLAMA

Nas zastanowił jednak jeden wymóg wyróżniający się na tle reszty. Otóż kancelaria Sejmu od kandydatów wymaga również... uczciwości. Normalnie nic w tym dziwnego, ale czy w kontekście sejmu i ludzi w nim zasiadających aby na pewno zawsze możemy mówić o normalności?

Afery korupcyjne, łapówki, wziątki, to znowu nagrania, na których uwieczniono załatwianie biznesów i podejrzanych transakcji. Krynicą uczciwości świat polityków nie jest.

Tymczasem od sprzątaczki/sprzątacza w tej politycznej stajni Augiasza tejże uczciwości się wymaga. Miejmy nadzieję, że to zwiastun nowych czasów i zapowiedź tego, że rewolucja zaczyna się od dołów, a w najbliższych wyborach (europarlamentarnych wiosną i parlamentarnych jesienią) partie również zażądają od swoich kandydatów uczciwości wpisanej w CV.

Sejm.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij