o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP
Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP
|
aktualizacja

Sejm szuka sprzątaczek. Wymagania większe niż dla... polityków!

769
Podziel się

Praca szuka człowieka! Mało tego: szuka go do Sejmu. Na pół etatu, do sprzątania. Szkopuł w tym, że jedno z kilku wymagań jest takie, że nie spełniłby go niejeden polityk.

Sejm szuka sprzątaczek. Wymagania większe niż dla... polityków!
(East News, MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER)
bEazmWbp

Na ogłoszenie natrafiliśmy na stronach kancelarii Sejmu. Właściwie nie różni się niczym od innych, standardowych. "Pracownik do sprzątania" musi spełnić kilka, dość oczywistych, wymogów.

Są to między innymi: znajomość środków czystości, umiejętność posługiwania się urządzeniami do utrzymania czystości, umiejętność sprzątania i dobrej organizacji pracy i jeszcze kilka innych, tematycznie zbliżonych.

Nas zastanowił jednak jeden wymóg wyróżniający się na tle reszty. Otóż kancelaria Sejmu od kandydatów wymaga również... uczciwości. Normalnie nic w tym dziwnego, ale czy w kontekście sejmu i ludzi w nim zasiadających aby na pewno zawsze możemy mówić o normalności?

bEazmWbr

Afery korupcyjne, łapówki, wziątki, to znowu nagrania, na których uwieczniono załatwianie biznesów i podejrzanych transakcji. Krynicą uczciwości świat polityków nie jest.

Tymczasem od sprzątaczki/sprzątacza w tej politycznej stajni Augiasza tejże uczciwości się wymaga. Miejmy nadzieję, że to zwiastun nowych czasów i zapowiedź tego, że rewolucja zaczyna się od dołów, a w najbliższych wyborach (europarlamentarnych wiosną i parlamentarnych jesienią) partie również zażądają od swoich kandydatów uczciwości wpisanej w CV.

bEazmWbx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEazmWbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(769)
opole
2 lata temu
trzeba miec ;';' dar dar;';' do sprzatania opanowanie obycie
wiesiek
2 lata temu
prosze zatrudnic swoich pociotkow
maro
2 lata temu
To jest cyrk a nie sejm...
bEazmWbT
cosma
2 lata temu
no to pojechali grubo
Serce
2 lata temu
Królowa Małgorzata z Krakowa nada się.
Jak tak to id...
2 lata temu
Pierwsxym rekrutującym będzie poseł Pięta ?
Toronto
2 lata temu
Od ludzi biednych zawsze wymaga się uczciwości. Tylko po to żeby prezesy i inne tego typu typy mogli ich okradać :) pamiętajcie najwiecej kradną ci co moja wysokie stanowiska
Gghgg
2 lata temu
Juz nie wynagaja matury? Ach zapomnialem ze wszyscy wyjechali,zostaly dziadki 50letnie na emeryturze sb
U haha
2 lata temu
PO tym co wyrabiał Nitras podczas ciamajdanu, to chyba uzasadniony wymóg. Przypominam : grzebał ludziom w ich prywatnych rzeczach.
Cynik
2 lata temu
Jakichś imigrantów muszą chyba zatrudnić
Nik
2 lata temu
Uff, a już myślałem, że chodzi o zaświadczenie od proboszcza.
Ave
2 lata temu
A sejm daje nagrody bo 85tys
Niewolnik Nie...
2 lata temu
Proponuje Polskie Obozy Pracy Dla niewolników Niepełnosprawnych. Ci niepełnosprawni niewolnicy potrafią pracować za dwóch pełnosprawnych za 2250 brutto.Do roboty niepełnosprawni niewolnicy.
bEazmWbL
xxxx
2 lata temu
coś takiego jak uczciwość już nie istnieje. Ja bym postawił wymóg taki że ma być dziewicą, posiadać zaświadczenie z parafii że jest dobrym katolikiem oraz udokumentowane datki na wielkie dzieło Ojca Dyrektora Tadeusza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić