o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Skazany na śmierć błaga, by pozwolono mu stanąć przed plutonem egzekucyjnym

183
Podziel się

Michael Wade Nance od kilkunastu lat pozostaje w celi śmierci. Wyrok miał zostać wykonany poprzez zastrzyk z trucizną. Jednak skazany prosi o zmianę – wolałby zginąć od kuli. Żeby dopiąć swego, zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko stanowi.

Skazany na śmierć błaga, by pozwolono mu stanąć przed plutonem egzekucyjnym
(Georgia DOC)
bDZTWfAl

Michael Wade Nance usłyszał swój wyrok w 2002 roku. Mężczyzna popełnił morderstwo, a jego ofiarą był 43-letni Gabor Balogh.

Tragicznego dnia Nance obrabował Tucker Federal Savings and Loan w Lilburn. Właśnie w trakcie ucieczki spotkał przyszłą ofiarę. Zażądał, żeby Gabor Balogh oddał mu swoje auto, a kiedy ten odmówił, skazaniec oddał śmiertelny strzał.

Powodem, dla którego Nance domaga się zmiany wyroku, są jego wąskie żyły. Bardzo trudno je także zlokalizować – nawet specjalistom. Lekarze są zgodni, że kiedy kat wstrzyknie skazanemu truciznę, w trakcie umierania będzie on odczuwał rozdzierający ból.

bDZTWfAn
Zobacz także: Zobacz też: Przebadali mózg zbrodniarza, by szukać przyczyny straszliwych czynów. Wyniki zaskakują

Jak ustalił "Daily Mail", próba wstrzyknięcia trucizny grozi przerwaniem ciągłości żyły. Wówczas doszłoby do wycieku pentobarbitalu, czyli związku chemicznego, wykorzystywanego podczas egzekucji. Michael Wade Nance od lat zmaga się także z problemami zdrowotnymi i cierpi na chroniczne bóle pleców. Z tego powodu musi regularnie przyjmować zwiększone dawki leków.

bDZTWfAt

Morderca przebywa w celi śmierci w więzieniu w hrabstwie Gwinnett w stanie Georgia. W pozwie przeciwko temu regionowi Michael Wade Nance domaga się, by pozwolono mu stanąć przed plutonem egzekucyjnym.

Dowody i ostatnie doświadczenia zdecydowanie wykazują, że pluton egzekucyjny jest znacznie bardziej niezawodny niż śmiertelny zastrzyk – cytuje uzasadnienie skazanego "Daily Mail".

Z kolei jak informuje "Mirror", apelacje sądowe są już w końcowej fazie. Michael Wade Nance może jeszcze odwołać się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. W tym celu musi złożyć podanie – ma na to czas do 12 lutego 2020 roku.

To nie pierwszy raz w historii Stanów Zjednoczonych, kiedy skazany na śmierć złożył podobną prośbę. W 2017 roku inny więzień ze stanu Georgia, JW Ledford Jr, poprosił o egzekucję przy użyciu broni palnej. Zmagał się z podobnymi problemami zdrowotnymi co Nance, przyjmował także identyczne leki przeciwbólowe. Jego wniosek został ostatecznie odrzucony.

bDZTWfAu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZTWfAO
KOMENTARZE
(183)
szypuła
rok temu
Przywrócić kata i topór . Ściąć mu łep.
jurek z tomic
rok temu
Przywrócić kata i topór . Ściąć go.
ona29
rok temu
mimo ciezkich zbrodni nie jestem za kara smierci. Kim jestem by odbierać komuś zycie. Decydować. Ile to spraw jest gdzie ktoś siedzi za niewinność?
bDZTWfAP
realista
rok temu
Hej ludzie tu nie chodzi o kulkę czy truciznę tylko o wydłużenie procesu i dłuższe życie. Procesuje się bo nic innego mu nie zostało a pomyślcie jeśli sąd uzna jego prośbę gdzie znajdą pluton egzekucyjny???? Kolejny czas zyskany...a Wy się rozdrabniacie czy ma prawo czy nie
innowacyjny
rok temu
Kulka niezły pomysł. Ale to łatwizną. Po kawałku - najpierw kolanka....
Jacek
rok temu
To cos,co nazywane jest kara smierci jest najprymitywniejsza forma zemsty dokonywanej w tym samym celu za jaki te ,,kare"skazano.
Honia
rok temu
Szczerze mówiąc mam to gdzieś jak umrze ale można zastosować zasadę " jaka bronią wojujesz od takiej zginiesz " chociaż patrząc z drugiej strony nie powinien mieć wyboru. Nie pytał ofiary jak chce zginąć.
Piotr
rok temu
Wykonanie wyroku w cywilizowanym państwie nie może być torturą. Powinni formę wykonania kary zmienić
Anatol
rok temu
Tak się zastanawiam...czy jego ofiara miała jakiś wybór jak chce zginąć? Czy w ogóle chciała zginąć?
Siostra Beata
rok temu
Szkoda mi go! To też człowiek który po prostu zbłondził!
Sadysta
rok temu
Ja proponuje liste do wyboru : łamanie kołem , patroszenie , spalenie żywcem , podcięcie gardła , pożarcie przez zwierzęta , przejechanie walcem od nóg ,kamieniowanie , rozerwanie na 4 częsci ...
Kamil
rok temu
Ja bym mu na to nie pozwolił mógł ćwiczyć na siłowni w wiezieniu to żyły by miał jak postronki.
Anka
rok temu
Rozstrzelanie to ma być ta "wstrząsająca śmierć? Żarty sobie robi autor. To jest najmniej bolesna śmierć. Krzesło elektryczne to by było coś.
bDZTWfAH
djma
rok temu
powiesić mordercę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić