REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski19.05.19 (12:44)

Słonica okrutnie ukarała prześladowców. Rzucali w nią kamieniami

Chroniąca młode słonica zabiła w Indiach człowieka po tym, jak grupa gapiów zaczęła w nią rzucać kamieniami. Śmierć poniósł 27-letni mężczyzna.
Youtube.com

Do zdarzenia doszło w wiosce Ajnashuli w Indiach. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać słonicę, która spryskuje się wodą przed porodem. Później widzimy już scenę po porodzie, ze słoniątkiem, które jest zbyt słabe, żeby wstać. Matka zaczęła je szturchać, żeby się podniosło, ale bez skutku.

Wieść o porodzie rozniosła się po wiosce. Mieszkańcy przyszli zobaczyć słoniątko, ale coś ich najwyraźniej rozzłościło, bo nagle zaczęli rzucać w matkę i młode kamieniami – podaje "The Epoch Times".

REKLAMA

Matka stanęła w obronie słoniątka. Chciała je zabrać do lasu, ale ponieważ dalej nie wstawało, została na miejscu, aby ochraniać je przed ludźmi. W końcu przystąpiła do ataku i stratowała 27-latka imieniem Shailen Mahato.

Zobacz też: Szarża słonia. Nagranie turysty

W wiosce zapanował chaos. Swoim zachowaniem słonica rozwścieczyła mieszkańców. Na pomoc jej i młodemu przyszło dziesięć innych słoni. Słonica ponoć nadal przebywa w tym samym miejscu, ponieważ młode ciągle nie ma siły, by wstać.

Teren otoczyli leśniczy. Chcą zapewnić bezpieczeństwo i ludziom, i słoniom, dlatego zablokowali dostęp do rejonu, w którym przebywają słonie. Jak poinformowali, matkę spróbują wysłać do lasu dopiero wtedy, gdy się trochę uspokoi.

Matczyna miłość. Słonice uchodzą za jedne z najlepszych matek w królestwie zwierząt. Ich ciąża trwa ok. 95 tygodni i jest najdłuższa pośród wszystkich ssaków. Dla porównania ciąża ludzka trwa zazwyczaj 40 tygodni.

Słonie zabijają ludzi. Według organizacji WWF co roku słonie w Indiach zabijają ponad 100 osób. W filmie dokumentalnym National Geographic "Elephant Rage" stwierdzono, że na świecie każdego roku od ataków słoni ginie 500 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij