Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

"Smoleński morderca". Lech Wałęsa szokuje na Facebooku

169
Podziel się

Były prezydent Polski nie przestaje zadziwiać swoich fanów w mediach społecznościowych. Dzisiaj około godziny 8 rano osoba odpowiedzialna za prowadzenie jego profilu na Facebooku udostępniła kolaż z wizerunkiem Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego z kontrowersyjnym podpisem.

"Smoleński morderca". Lech Wałęsa szokuje na Facebooku
(PAP Baza/Agencja Forum, Andrzej Rybczyński/Lukasz Dejnarowicz)
bEUMpzDV

Zarówno pod zdjęciem Wałęsy, jak i Kwaśniewskiego napis nie wywoływał emocji. Fotografie były podpisane po prostu "Prezydent RP". Jednakże pod zdjęciem Lecha Kaczyńskiego czytamy "Smoleński MORDERCA 95 niewinnych osób".

Kontrowersyjny wpis nie jest jednak autorstwa samego Wałęsy. Osoba prowadząca facebookowy profil dawnego lidera "Solidarności" udostępniła zdjęcie z satyrycznego profilu "Kartoflisko". Po fali krytyki, która natychmiast pojawiła się pod postem, fotografia zniknęła zarówno z fanpage'a Lecha Wałęsy, jak również z prześmiewczej strony, na której ją udostępniono.

bEUMpzDX

A tak na niezręczność Wałęsy zareagowali internauci:

Panie Prezydencie, niech Pan uważniej dobiera współpracowników. Proszę kontrolować, co wrzucają na Pański profil 'fejsbukowy', bo takie obrazki to kompromitacja i wyłącznie Pański wizerunek na tym cierpi" - pisze jeden z nich.

"Prezentował Pan dno na Wykopie, ale teraz na Facebooku wbił się Pan w muł" - krytykuje inny internauta.

"Były Prezydent RP. Doktor hc. wielu uczelni i podobno nasza 'wizytówka' w świecie. A jego fanpage wygląda od początku jak prowadzony przez grupę gimnazjalistów" - zauważa ktoś inny.

bEUMpzEd

"Kopać tego, co nie może już nic powiedzieć, to nie tylko brak szacunku, ale także świadczy o pańskim wyrachowaniu, braku honoru!" - twierdzi inny Facebookowicz.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMpzEe

bEUMpzEy
KOMENTARZE
(169)
Kostucha
5 lata temu
Bolek czas na ciebie
Bolekzewsi
5 lata temu
Czego wymagać od takiego chłopka? Nie był prezydentem a pionkiem w wielkiej grze. On nie potrafi wypowiedzieć się poprawnie a co mówić o innych rzeczach😊
zibilbn
5 lata temu
Jarek to nie jest prawda bo Śp.Lech Kaczyński nie chciał zamordować tych ludzi zakładając że podjął decyzje o lądowaniu to można było napisać sprawca nieszczęśliwego wypadku a nie morderca bo porównywanie Lecha Kaczyńskiego z Trynkiewiczem to świadczy tylko o tym że robotnicy którzy obalili komunizm Oni nie Wałęsa wybrali potem na prezydenta prostaka.
bEUMpzEz
axel
5 lata temu
Bycie byłym prezydentem nie daje immunitetu od głupoty.
qaz
5 lata temu
DNO moralne jakim jest wAŁĘSA jeszcze coś próbuje robić aby istnieć ?!
q
5 lata temu
Właśnie tak własnie mniej więcej większość myśli a nie potrafimy przeciwstawić się fali zaszczytów pomników i różnych innych niezasłużonych upamiętnień
no przeprasza...
5 lata temu
za prawde nie trzeba przepraszać
czy to przyst...
5 lata temu
A co ma zrobić Wałęsa, przecież "będzie wyrywał z korzeniami wszystkich w rządzie ", bendzie pałował i puszczał w skarpetkach" .Czy to przystoi prezydentowi ? O jakiej demokracji on mówi ? Panie Boże brań nas od takich prezydentów.Tylko siebie nie widzi w tym wszystkim, pomijając fakt , jak naprawdę było w tym Smoleńsku.To nawet wstyd czytać i oglądać.Zachód chyba się śmieje z nas przez takie wypowiedzi.
dasasd
5 lata temu
Gdzie jest moje 100 milionów ja się pytam się, gdzie?
Alek
5 lata temu
Bolek czas na ciebie ...kostucha
zimny
5 lata temu
Bolek już się kończy,nawet nie chce się przyznać do wpisu,a może sierotka Marysia to wpisała,żenada typowa platfusawa żenada,jeszcze z tym pijakiem i ruskim agentem Kwachem się zadaje,to już dno.
liko
5 lata temu
Teoria,ale jednak ma coś w sobie z prawdy.Nie wierze by tam w samolocie było spokojnie przed spadkiem.Nawet może być teoria,że doszło do przepychanek na linii piloci kontra Lechu przed wolantem.Piloci nie chcieli lądować,a on tak.
Z toronto
5 lata temu
przeciez to jest PRAWDA
bEUMpzEr
B....a
5 lata temu
Ludzie przecież właśnie o to chodziło autorowi tego tekstu, aby przeciwnicy Pis się obudzili. Swoją drogą skąd większość ma taką wiedzę na temat Gruzji czy tego co się działo na pokładzie samolotu lecącego do Smoleńska - przykro to stwierdzić, ale ja to słyszałam w zmanipulowanych ówcześnie mediach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić