Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Spełnili ostatnią wolę umierającego. Chciał prostej przyjemności

10
Podziel się:

Gdy 75-letni Duńczyk dowiedział się, że zostało mu tylko kilka dni życia, poprosił o spełnienie ostatniego życzenia. Jego pragnienie poruszyło ludzi na całym świecie.

Spełnili ostatnią wolę umierającego. Chciał prostej przyjemności
(Facebook.com, Aarhus Universitetshospital)

Chory zażyczył sobie papierosa i kieliszek wina przy zachodzie słońca. Medycy bez wahania spełnili jego prośbę. Carsten Hansen rozkoszował się tą chwilą ze szpitalnego balkonu. Uwieczniono to na zdjęciu - informuje "Daily Mirror".

*Mężczyzna trafił do szpitala, bo miał przejść operację. * Jednak na miejscu okazało się, że to niemożliwe. Hansen miał rozległy krwotok wewnętrzny, który wykluczał przeprowadzenie zabiegu. To był wyrok. Kiedy Hansen uzmysłowił sobie, że to jego ostatnie chwile, poprosił swoją pielęgniarkę Rikke Kvist o szczyptę przyjemności w postaci trunku i "dymka".

Rodzina Carstena Hansena zgodziła się, że w tej sytuacji jego ostatnia wola jest ważniejsza od leczenia i profilaktyki - takim podpisem opatrzono zdjęcie umieszczone na fanpage'u Universitetshospital w duńskim mieście Aarhus.

Duńczyk zmarł kilka dni po pamiętnym wieczorze. Córka Hansena wspomina, że tamtym chwilom towarzyszyła bardzo ciepła atmosfera. Choć bliscy chorego wiedzieli, że to ich ostatni wspólnie spędzony czas, czuli ogromny spokój i wzruszenie.

Fotografia stała się wiralem w mediach społecznościowych. Wzruszyła tysiące internautów. Polubiono ją aż 70 tys. razy. Dodatkowo doczekała się 4,5 tys. udostępnień.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
!
5 lata temu
Powinien dostać czerwone wino. Jest zdrowsze.
sss
5 lata temu
unasz to sie zdycha
zdrowy
5 lata temu
nasi spece jeszcze by namówili rodzinę na dodatkowe oczywiście niezwykle drogie kuracje. Wyciagnęli by ostanie grosze od rodziny . Chwała duńskiej medycynie
oni
5 lata temu
można jak się chce spełnić życzenie a u nas to nawet do umierającego rodziny nie wpuszczą bo jest umierający powiedzą i nie wolno przeszkadzać .
peterko
5 lata temu
Tam "rozległy krwotok wewnętrzny", tu "wylew". o_O
dfbd
5 lata temu
ATAK NA MECZU . O2 nie uwazacie ze sa wazniejsze tematy jak np obecny atak w Niemczech na meczu???
pieczornikole...
5 lata temu
Mnie to nie poruszyło ,ani trochę.
aga
5 lata temu
u nas byłoby uporczywe podtrzymywanie przy życiu, pomimo żadnych rokować, zamiast dymka i kieliszka dostałby zestaw rurek i innych maszyn podtrzymujących kolejno padające organy... Przerobiłam to jak umierał dziadek, niby nieprzytomny i zero kontaktu, a jakoś miał siłę podnieśc rękę i wyrywać podłączone wenflony...
pomogło
5 lata temu
I jak tam się chłopina czuje po śmierci?
ras
5 lata temu
musimy wierzyć na słowo, bo zdjęcie zakryte potężnym napisam poratlu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić