Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Stany wysyłają lotniskowiec atomowy do Azji. Kim może się bać

77
Podziel się:

Amerykańska marynarka wojenna wysłała trzeci już lotniskowiec w region Półwyspu Koreańskiego.

Stany wysyłają lotniskowiec atomowy do Azji. Kim może się bać
(Wikimedia Commons CC0)

Decyzję podjęto na skutek ostatnich ruchów Korei Północnej. Reżim Kim Dzong Una przeprowadził kolejne testy rakietowe. Zagroził przy tym, że opracuje broń, która może uderzyć w Stany Zjednoczone. Prezydent Donald Trump ogłosił z kolei, że problem Korei Północnej zostanie rozwiązany.

Korea Północna pokazała całkowity brak szacunku dla swojego sąsiada, Chin, poprzez wystrzał kolejnego pocisku balistycznego - napisał Trump na Twitterze.

Lotniskowiec to zasilany napędem atomowym "USS Nimitz". Statek dołączy do innych amerykańskich lotniskowców. Po azjatyckich wodach pływają już "USS Carl Vinson" oraz "USS Ronald Reagan".

USS Nimitz to pierwszy z amerykańskich lotniskowców atomowych. Wszedł do służby w 1975 roku. Jest w stanie obsługiwać na raz nawet 90 samolotów. Załoga liczy ponad 6000 osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(77)
szczurzyca
5 lata temu
To cała nasza armia wchodzi na ten okręt.
Zbigniew
5 lata temu
Ten tłusty wieprzek Kim kuku na muniu nie zasługuje na nic innego jak na odparowanie przy użyciu drona.
witek22
5 lata temu
Amerykańce szykują się do wprowadzenia demokracji w Chinach?
ryszardludwik
5 lata temu
Powinni zatopić ten lotniskowiec
hak246
5 lata temu
oby się nie rozpętało piekło
grubybmw
5 lata temu
Ciekawe, gdzie go teraz przetransponuje, do którego roku, he, he...
Głos rozsądku
5 lata temu
Jak na razie to Korea nie zagroziła jeszcze nikomu poza agresorami usiłującymi manipulować ich krajem. USA robią duzo szumu bo tym razem przynoszenie demokracji na bombach im nie wyjdzie.Korea Chiny i Rosja powinny sie zjednoczyc i raz na zawsze skonczyć z tymi terrorystami
Jaca1968
5 lata temu
Problem z Koreą Północną powinny rozwiązać Rosja i Chiny. To one wyhodowały takiego potwora i zawsze sprzeciwiały się jakimkolwiek próbom przykręcenia mu śrubki, więc ponoszą odpowiedzialność za swoje decyzje. Poza tym to ich region, ich sąsiad, ich bezpośrednie i jak najbardziej realne zagrożenie. Krowa, która dużo ryczy to mało mleka daje. Straszenie USA to tylko element gry wewnątrz samej Korei i budowa boskiego wizerunku ich wodza. Z tego wojny światowej nie będzie.
azk
5 lata temu
Sadzac po komentarzach, sa tu sami telewidzowie Tjevn.Dzis wiedze czerpie sie z innych zrodel, zeby sie nie osmieszac i wypisywac tjevaenowskie brednie.
mat
5 lata temu
Amerykanie wysyłaja strategiczne lotniskowce na półwysep a tymczasem koreańczyczy wysyłają łodzie podwodne z bronia atomowa w rejon USA
Bob
5 lata temu
USS "Nimitz" to nie statek. Nie jest to pierwszy atomowy lotniskowiec. 90 samolotów na raz to nie obsłuży... Tyle mieści w hangarach i na pokładzie łącznie.
Gość
5 lata temu
Piękni jesteście :)
Pelagia
5 lata temu
TO AMERYKAŃSCY ŻYDOWSCY TERRORYŚCI, WSZĘDZIE WOJNY WSZCZYNAJĄ!! :/ JAK SĄ TACY ODWAŻNI TO NIECH POPŁYNĄ DO CHIN CZY ROSJI!! żenujące...
juhygtfr
5 lata temu
USA dąży do wojny, by przykryć swój kryzys finansowy /reset/ tak powstają wojny światowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić