Paulina Kwiatkowska| 

Szokujące egzekucje cywilów na terenach ISIS

24

Członkowie ISIS masowo zabijają cywilów w Mosulu. Terroryści sami organizują niesprawiedliwe rozprawy, których wyroki są z góry przesądzone.

Szokujące egzekucje cywilów na terenach ISIS
(PAP/EPA, AHMED JALIL)

Zwłoki ok. 40 osób znaleziono rozwieszone na słupach energetycznych. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka, Zeid Raad al-Hussein wyjawił, że pod rządami ISIS w Mosulu odbyła się co najmniej jedna publiczna egzekucja. Mówił też o ok. 20 osobach zastrzelonych w pobliskiej wsi Ghabat.

Sądy kapturowe skazują za najmniejsze przewinienia. Oskarżeni, ubrani w pomarańczowe kombinezony z napisami "zdrajcy i agenci Irackich Sił Bezpieczeństwa”, odpowiadają za zdradę czy korzystanie z telefonów komórkowych.

Diabeł byłby pod wrażeniem ich metod torturowania. Przechodzą one wszelkie wyobrażenia – czytamy w Independent słowa Ahmeda, który mieszkał naprzeciwko aresztu wykorzystywanego przez ISIS.

Ofensywa koalicji przeciw ISIS trwa już cztery tygodnie. Od tego czasu ONZ stale otrzymuje doniesienia o egzekucjach za próby ucieczki lub podejrzenia o związki z iracką policją. Mosul został opanowany przez ISIS w czerwcu 2014 r.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić