aktualizacja 

Szokujący list znaleziony w sklepie Primark. "Przekażcie to prezydentowi"

Podziel się:

Pewna internautka z Leeds w Wielkiej Brytanii opublikowała na Twitterze zdjęcie listu, który jej ojciec znalazł ukryty w parze skarpetek podczas zakupów w jednym z lokali należących do sieci Primark. Autor wiadomości błaga o pomoc, a internauci nie pozostają bezczynni.

Szokujący list znaleziony w sklepie Primark. "Przekażcie to prezydentowi"
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, 淺藍雪)
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Treść listu została napisana w języku chińskim. Jej treść przedstawia dramatyczny apel o pomoc pewnego mieszkańca Państwa Środka. Mężczyzna błaga w nim kogokolwiek, kto przeczyta jego wiadomość, aby przekazał jej przesłanie prezydentowi Chin Xi Jinpingowi. List zaczyna się w szokujący sposób:

Błagam o pomoc każdego, kto wspiera sprawiedliwość. Nazywam się Ting Kun Ding i mam 39 lat. Mieszkam w Prowincji Anshui (tutaj internautka ukrywa dokładny adres). Skorumpowane władze mojego regionu skazały mnie 29 czerwca na karę więzienia za rzekome uprowadzenie dziecka. Wyrok odsiaduję do dzisiaj. Moją żonę zamknięto w szpitalu psychiatrycznym. Mojego ojca zamordowano 22 maja 2014 roku kiedy leżał w szpitalu.

W kolejnym akapicie Ting przedstawia tło sytuacji. Prosi również o pomoc każdego człowieka dobrej woli, który przeczyta jego apel. Mężczyzna kontynuuje:

Ktokolwiek to czyta, bardzo proszę o to, żeby przekazać tę treść prezydentowi Chin Xi Jinpingowi za pomocą mediów. Lokalne władze są ekstremalnie skorumpowane, występują przeciwko prawu, a wszystkie swoje nadużycia zasłaniają wolą władz centralnych. Stoję po stronie prezydenta i mam nadzieję, że ten pomoże mi odzyskać utraconą godność".

Sprawa nie pozostała bez odpowiedzi. Sieć sklepów Primark szybko zareagowała na tweeta Luce prosząc ją o kontakt na swoim oficjalnym kanale na Twitterze. Wierzy, że dziewczyna może posiadać więcej informacji na temat listu więźnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dzięki temu zdarzenie to urosło do rangi viralu. Jeśli jesteście zainteresowani emocjami, jakie temat ten wywołał u internautów z całego świata, to możecie na bieżąco śledzić dalszy rozwój wydarzeń na Twitterze pod hashtagiem #helpTingKunDing.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić