Szukali Pokemonów. Złapała ich straż graniczna

6

Dwóch nastolatków z Kanady zostało zatrzymanych przez amerykański patrol straży granicznej po tym, jak nielegalnie przekroczyli granicę. Wszystko przez Pokemony.

Szukali Pokemonów. Złapała ich straż graniczna
(flickr.com, Tydence Davis)

Chłopcy byli pochłonięci grą. Nie zauważyli, że są już w innym kraju. Twierdzą, że nie mieli pojęcia, gdzie się znajdują. Po zatrzymaniu na zielonej granicy, pomiędzy amerykańskim stanem Montana i kanadyjską Albertą, zostali dokładnie sprawdzeni. Kiedy okazało się, że nie stwarzają zagrożenia, odwieziono ich do najbliższego przejścia granicznego.

Przekroczyli międzynarodową granicę przez przypadek, ale naszym funkcjonariuszom udało się już oddać ich w ręce ich rodziców. Zgubili się, ponieważ mieli cały czas nosy w telefonach. Grali w Pokemon Go - powiedział w oficjalnym oświadczeniu Michael Rapp z U.S. Customs and Border Protection, federalnej amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się cłem, handlem i nielegalnym przekraczaniem granic.

Gra Pokemon Go jest hitem tego roku. Przyczyniła się jednak do wielu różnych incydentów na całym świecie. Głośno było o oszustwach, wypadkach, wśród graczy zdarzały się przypadki śmiertelne. Na temat gry wypowiedziały się między innymi władze USA, Japonii oraz Bośni i Hercegowiny. Apel do "wszystkich poszukujących Pokemonów" wydało tez warszawskie Lotnisko Chopina.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić